Wizyta gości zagranicznych w ramach projektu Erasmus+

19.11.2021 - 11:35 aktualizacja 19.04.2022 - 10:58
Redakcja: OO
Tagi: współpraca międzynarodowa

Delegacje z zagranicznych ośrodków naukowych i gmin z Łotwy i Turcji oraz przedstawiciele Mikołowa byli gośćmi II międzynarodowego spotkania w projekcie pn. „Innovation and Transformation in Education” realizowanego w ramach programu Erasmus+ w Instytucie Pedagogiki UŚ we współpracy z Instytutem Psychologii UŚ.

W drugim dniu wizyty goście odwiedzili Uniwersytet Śląski, gdzie przywitała ich dr hab. Małgorzata Myśliwiec, prof. UŚ, pełnomocnik ds. wymiany międzynarodowej na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Następnie odbyła się główna część spotkania prowadzonego przez mgr Karolinę Skop – koordynatora partnerstwa z ramienia Instytutu Pedagogiki oraz mgr Zuzannę Neuve-Église z Biura Ewaluacji i Obsługi Instytutów Wydziału Nauk Społecznych.

Członkowie delegacji, oprócz aktywności projektowych, zapoznali się z działaniami Uniwersytetu oraz mieli okazję spotkać się z przedstawicielami studentów pedagogiki. Dział Współpracy z Zagranicą UŚ opowiedział o Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE i specyfice studiowania na UŚ.

W drugiej części dnia wszyscy chętni mieli możliwość zwiedzenia Nikiszowca, odwiedzenia Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Katowicach oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

W ten sposób goście w praktyce poznali aspekty związane z kulturą, architekturą i nowoczesną edukacją na Śląsku.

Z ramienia Instytutu Pedagogiki UŚ w spotkaniach w tym dniu uczestniczyły mgr Magdalena Marekwia, dr Hewilia Hetmańczyk oraz dr Monika Frania.

uczestnicy spotkania w ramach projektu pn. „Innovation and Transformation in Education”

Przedstawiciele gmin i ośrodków naukowych z Turcji, Włoch, Łotwy i Polski | fot. Centrum Komunikacji Medialnej/Olimpia Orządała