Wydział Teologiczny

„Lectio Magistralis Internationalis” pod stałym patronatem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk

10.06.2024 - 12:57 aktualizacja 24.06.2024 - 19:26
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Szanowni Państwo!

Z satysfakcją informujemy, że realizowany od roku 2020 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach projekt Lectio Magistralis Internationalis, uzyskał stały patronat Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. W dotychczasowych jedenastu edycjach międzynarodowych seminariów naukowych, w których wzięło udział prawie 2 tysiące osób z kilkudziesięciu krajów z Europy (18), Ameryki Południowej (5), Ameryki Północnej (3) oraz Azji (6) i Afryki (3), wykłady mistrzowskie wygłosili wybitni naukowcy z różnych ośrodków naukowych z zagranicy.

Projekt jest realizowany przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału Teologicznego oraz studentów teologii i nauk o rodzinie, przy wsparciu Międzynarodowego Komitetu Naukowego. Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu: Lectio Magistralis Internationalis | Instytut Nauk Teologicznych (us.edu.pl), gdzie dostępne są materiały filmowe.

Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami, włączając się w tworzenie tej uniwersalnej platformy dialogu i wymiany myśli naukowej.

Szanowni Państwo!