Wydział Teologiczny

Ks. prof. dr hab. Jerzy Szymik doktorem honoris causa UPJPII w Krakowie

22.06.2024 - 18:24 aktualizacja 28.06.2024 - 15:01
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że Uniwersytet Papieski Jana Pawła II uhonorował ks. prof. dr hab. Jerzego Szymika, emerytowanego pracownika naukowego naszego Wydziału, tytułem doktora honoris causa. Gratulujemy!

Uroczystość odbyła się 19 czerwca br. Dla UPJPII było to 33. nadanie tego tytułu. Wydarzenie poprowadził JM ks. prof. dr hab. Robert Tyrała, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a laudację wygłosił o. prof. dr hab. Jarosław Kupczak OP. W uroczystości wziął udział JM prof. dr hab. Ryszard Koziołek Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, ks. abp dr Adrian Galbas Metropolita Katowicki i Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego, ks. dr hab. Jacek Kempa, prof. UŚ, Dziekan Wydziału Teologicznego UŚ, ks. prof. dr hab. Leszek Szewczyk Dyrektor Instytutu Nauk Teologicznych UŚ oraz ks. dr Wojciech Surmiak i ks. dr Dawid Ledwoń, prof. UŚ. Ks. prof. Jerzy Szymik wygłosił wykład mistrzowski nt. obecności i roli chrześcijaństwa we współczesnym świecie, szczególnie w Europie.