Wydział Teologiczny

Papież Franciszek wobec wojny w Ukrainie

22.04.2022 - 19:45, aktualizacja 29.06.2022 - 19:22
Redakcja: Wojciech Kamczyk
Zapraszamy do udziału w rozmowie na temat stosunku papieża Franciszka do wojny w Ukrainie. W obliczu wielkiej i zrozumiałej fali komentarzy i dyskusji na ten temat chcemy zaproponować chwilę namysłu, w której szczególnie zamierzamy się odwołać do myśli Franciszka.   W rozmowie na podium wezmą udział: Zbigniew Nosowski (redaktor naczelny kwartalnika "Więź"), dr hab. Aleksander Bańka, prof. UŚ, ks. prof. dr hab. Jan Słomka.
Środowisko "Więzi" zainicjowało na łamach portalu Wiez.pl wymianę opinii na zapowiedziany tutaj temat. Chcemy ją kontynuować w naszej rozmowie. Zbigniew Nosowski i Aleksander Bańka są autorami wypowiedzi opublikowanych już na portalu. Z kolei Jan Słomka koncentruje się w swoich badaniach na myśli Franciszka, jej inspiracjach i kontekstach, w jakich się kształtowała.
Rozmowę poprowadzi ks. dr hab. Arkadiusz Wuwer, prof. UŚ (WTL). Spotkanie odbędzie się w gmachu Wydziału Teologicznego, w sali 207. Serdecznie zapraszamy! Chcielibyśmy powrócić do spotkań "na żywo" w rozumieniu tradycyjnym. Niemniej nadal oferujemy możliwość dołączenia do spotkania za pośrednictwem aplikacji zoom: https://zoom.us/j/98438711562?pwd=QUc3UkQ2QjlvbzA5b2ppKzV2ak5vdz09 Webinar ID: 984 3871 1562 Passcode: T1biTM
return to top