Wydział Teologiczny

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Teologicznym

08.10.2021 - 09:30 aktualizacja 03.10.2022 - 18:05
Redakcja: urszulamazur
Inauguracja roku akademickiego 2021/2022 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się 6 października 2021 roku.

O godz. 11.30 w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Wiktora Skworca, Wielkiego Kanclerza Wydziału Teologicznego.

Oficjalna część inauguracji rozpoczęła się o godz. 14.00 w auli budynku Wydziału. Przemówienie inauguracyjne wygłosił ks. dr hab. Jacek Kempa, prof. UŚ, Dziekan Wydziału Teologicznego. Głos zabrali także prof. dr hab. Michał Daszykowski, Prorektor ds. Nauki i Finansów Uniwersytetu Śląskiego oraz ks. abp dr Wiktor Skworc, Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego. Podczas uroczystości nowo przyjęci studenci złożyli ślubowanie akademickie.

Wykład inauguracyjny pt. „Został wyniesiony wysoko, bo miał przeciwny wiatr. Męstwo, pracowitość i działanie konsekwentne sługi Bożego ks. Jana Machy” wygłosił ks. dr hab. Damian Bednarski, prof. UŚ.