Wydział Teologiczny

Poświęcenie kaplicy Wydziału Teologicznego UŚ

24.03.2005 - 19:23, aktualizacja 11.11.2019 - 19:35
Redakcja: maciejbasiuk

W południe Wielkiego Czwartku, 24 marca 2005 roku została poświęcona kaplica Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach przy ul. Jordana.

Poświęcenia dokonał ks. bp Stefan Cichy, przewodniczący Komisji Ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, który przed kilkoma dniami mianowany został biskupem Diecezji Legnickiej. Obecny był również Wielki Kanclerz Wydziału Teologicznego UŚ, ks. abp Damian Zimoń, władze i pracownicy Wydziału Teologicznego oraz licznie zgromadzeni prezbiterzy Archidiecezji Katowickiej, którzy wcześniej uczestniczyli w wielkoczwartkowej Mszy Olejów w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Kaplica Wydziału Teologicznego przeznaczona jest przede wszystkim do indywidualnej modlitwy; będzie w niej przechowywany Najświętszy Sakrament.