Wydział Teologiczny

Umowa o współpracy z Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie i Wyjazd Studyjny do Ziemi Świętej

20.02.2018 - 19:50, aktualizacja 11.11.2019 - 19:51
Redakcja: maciejbasiuk

W dniach 11-18 lutego 2018 r. wykładowcy i studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uczestniczyli w Wyjeździe Studyjnym do Ziemi Świętej, zorganizowanym z okazji Jubileuszu 50 lat istnienia naszej Alma Mater. W najważniejszym miejscu chrześcijaństwa, w Bazylice Grobu Pańskiego, 15 lutego została odprawiona Msza św. w intencji całej społeczności akademickiej. Tego samego dnia podpisana została umowa o współpracy zagranicznej pomiędzy Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a Wydziałem Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie. Uroczystość odbyła się w Auli Głównej Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Ze strony Uniwersytetu Śląskiego umowę podpisali: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. prof. UŚ Tomasz Pietrzykowski i Dziekan Wydziału Teologicznego ks. dr hab. prof. UŚ Antoni Bartoszek. Inicjatorem i koordynatorem projektu jest ks. dr Dawid Ledwoń, natomiast ze strony Papieskiego Uniwersytetu Antonianum dokument podpisał Dziekan Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie – o. prof. Rosario Pierri OFM. W wykładzie inaugurującym współpracę przedstawił on działalność Studium Biblicum Franciscanum, podkreślając osiągnięcia archeologów franciszkańskich oraz znaczenie znajomości realiów Ziemi Świętej w studiach nad Pismem Świętym.