Wykład dr. hab. prof. UAM Roberta Lwa pt. „Eyetracking in lexicography”

12.05.2017 - 15:46 aktualizacja 12.05.2017 - 15:46
Redakcja: admin

18 maja 2017 r. o godz. 13.15 w Instytucie Filologii Germańskiej na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu (sala nr 3.30) odbędzie się wykład otwarty zorganizowany w ramach Europejskich Studiów Leksykograficznych EMLex. Prelekcję w języku angielskim zatytułowaną „Eyetracking in lexicography” wygłosi dr hab. prof. UAM Robert Lew z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Dr hab. prof. UAM Robert Lew jest kierownikiem projektu badawczego pt. „Wskazówki metodologiczne dla badań w zakresie słowników internetowych”. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się przede wszystkim na używaniu słowników, leksykografii, informatyce, statystyce,  lingwistyce stosowanej, fonetyce, semantyce. Jest autorem mi.in. takich książek, jak: „Can a dictionary help you write better? A user study of an active bilingual dictionary for Polish learners of English” (2016), „Dictionaries and their users” (2015), „Research into the use of online dictionaries” (2015), „Opportunities and limitations of user studies” (2015).

Szczegółowe informacje nt. Europejskich Studiów Leksykograficznych EMLex dostępne są na stronie: www.emlex.us.edu.pl.