Wykład dr Izabeli Mrochen pt. „Projekty edukacyjne na przykładzie e-podręczników”

19.10.2017 - 15:37 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

11 października 2017 roku w Ministerstwie Cyfryzacji w Warszawie odbyło się VII spotkanie Grupy ds. dostępności zasobów internetowych, w którym udział wzięli m.in.: minister cyfryzacji Anna Streżyńska, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Europejskich Ministerstwa Rozwoju Maria Szymańska, wiceprzewodnicząca Rady Fundacji Widzialni Monika Szczygielska, lider cyfryzacji Grzegorz Zajączkowski, który mówił na temat nowych kierunków działań w zakresie dostępności zasobów internetowych, ekspert ds. dostępności Przemysław Marcinkowski, który przedstawił raport z badania dostępności portali gov.pl i obywatel.pl, a także dr Izabela Mrochen z Instytutu Języków Romańskich i Translatoryki Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, która wygłosiła prelekcję pt. „Projekty edukacyjne na przykładzie e-podręczników”.

Grupa ds. dostępności zasobów internetowych powołana została w ramach Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Do zadań grupy, której pracę koordynuje Artur Marcinkowski z Fundacji Widzialni, należy m.in.:

• wskazywaniem twórcom stron www, administratorom i redaktorom treści dobrych praktyk w przygotowywaniu produktów dostępnych dla wszystkich użytkowników,
  • promowaniem rozwiązań zwiększających dostępność do zasobów internetowych,
  • organizowaniem warsztatów i seminariów poświęconych tworzeniu serwisów internetowych oraz ich zarządzaniu.

Dr Izabela Mrochen wygłaszająca referat podczas VII spotkania Grupy ds. dostępności zasobów internetowych w Ministerstwie Cyfryzacji

Foto: archiwum Fundacji Widzialni