Wykład w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności

19.06.2017 - 08:57 aktualizacja 05.11.2019 - 11:18
Redakcja: admin

Polska Akademia Umiejętności – Stacja Naukowa w Katowicach oraz Biblioteka Śląska organizują kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Polskiej Akademii Umiejętności, którego gościem będzie historyk i publicysta, kierownik Zakładu Historii Gospodarczej i Politologii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr Zdzisław Janeczek. Prelegent wygłosi wykład pt. „Społeczno-patriotyczna i wojskowa działalność rodu Potockich herbu Pilawa”.

Prelekcja odbędzie się 20 czerwca 2017 roku o godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej. Spotkanie poprowadzi dr hab. Zygmunt Woźniczka z Zakładu Teorii i Historii Kultury Wydziału Filologicznego UŚ.

Zaproszenie (pdf)

Plakat promujący spotkanie wszevchnicy PAU ze zdjęciem dr. Zdzisława Janeczka i jego biogramem