Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Przedłużenie naboru zgłoszeń w konkursie „Wynalazek przyszłości”

08.04.2024 - 10:53 aktualizacja 20.05.2024 - 09:22
Redakcja: OO

Z powodu licznych zapytań ze strony uczniów/uczennic oraz rodziców – przedłużony zostaje nabór zgłoszeń w konkursie „Wynalazek przyszłości” do 23 maja 2024 r.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat, a jego celem jest rozwój pasji i kreatywności, ale także doskonalenie umiejętności technicznych, logicznych, poznawczych oraz ogólnorozwojowych dzieci i młodzieży. W ramach konkursu wyłonione zostaną najlepsze prace konkursowe (w dwóch kategoriach wiekowych), przedstawiające pomysł na innowacyjny wynalazek, który – dzięki rozwojowi nauki i nowym odkryciom – mógłby przyczynić się do rozwoju ludzkości i sprawić, że nasze otoczenie stałoby się lepszym miejscem do życia. Oznacza to zatem, że w głównej mierze organizatorzy konkursu stawiają nacisk na kreatywność i innowacyjność pomysłu, mniej na szybkość jego wdrożenia. Pozwólmy zatem dzieciom i młodzieży puścić wodzę fantazji oraz sprawić, by ich wyobraźnia była nieskrępowana szablonami czy ograniczeniami.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 6 do 15 lat. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie kategorie wiekowe: dzieci w klasach 0–4 oraz młodzież w klasach 5–8.

Nagrodą w konkursie jest bezpłatny udział w Uniwersytecie Śląskim Dzieci lub Uniwersytecie Śląskim Młodzieży (w zależności od kategorii wiekowej), a także zestaw gadżetów, dyplom oraz nagroda rzeczowa.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres uniwersytetotwarty@us.edu.pl lub telefonicznie 32 359 21 45.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024. Wydarzenie jest dofinansowane ze środków Województwa Śląskiego – Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

plakat dot. konkursu, tekst w notce

Opis alternatywny plakatu:

„Wynalazek przyszłości” – konkurs dla dzieci i młodzieży

  1. Nauka rozwija się szybciej niż myślisz.
  2. Wyprzedź rozwój swojej ulubionej dziedziny naukowej – zaprojektuj wynalazek przyszłości.
  3. Pokaż światu swój pomysł – Uniwersytet Otwarty UŚ czeka na Twój pomysł!

Na zgłoszenia czekamy do 23 maja 2024.

return to top