Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English

Wyniki zbiórek dla potrzebujących z Ukrainy

09.03.2022 - 10:53 aktualizacja 12.03.2022 - 10:34
Redakcja: K.St

Zbiórki prowadzone przez Uniwersytet Śląski przynoszą realne korzyści dla wielu osób, które opuściły Ukrainę – miejsce zmagające się od ponad dwóch tygodni z wojną.

Prowadzone zbiórki obejmują zarówno formę finansową, jak i materialną oraz rzeczową. Wspólnota akademicka wykazała się niezwykłą hojnością w dostarczaniu niezbędnych produktów, na skutek czego wielu potrzebujących otrzymało wsparcie w postaci żywności i napojów, środków czystości, przyborów higienicznych czy ubrań.

Stan funduszy zebranych na rzecz uchodźców wynosi już ponad 100 tysięcy złotych. Możliwość dołożenia własnej cegiełki i wsparcia zrzutki jest wciąż aktualna. Można tego dokonać na stronie: zrzutka.pl/k8n5fy. Trwa również zbiórka pieniędzy na zakup wyrobów medycznych i środków pierwszej pomocy dla szpitala w miejscowości Chmielnicki w Ukrainie. Do tej pory udało się zebrać prawie 80 tysięcy złotych. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej „Nadzieja”, działającego przy Szpitalu w Czeladzi (szczegóły).

Liczba konserw sięgnęła aż kilkuset. Darczyńcy dostarczyli także kilka kartonów z makaronami, kaszami i ryżami, około 500 gorących kubków, kawy i herbaty. Udało się zgromadzić około 500 sztuk szczoteczek i past do zębów, kilkaset żeli pod prysznic, szamponów, dezodorantów i mydeł. Wśród darów znalazło się też wiele rzeczy dla niemowląt, jak pampersy, mokre chusteczki, mleka w proszku i kaszki.

Każdy potrzebujący mógł otrzymać również ręczniki i odzież.

Do tej pory wydano około 70 pakietów startowych, które w dalszym ciągu są rozdzielane.

Wszelkie formy wsparcia materialnego czy rzeczowego są przedstawione na stronie: us.edu.pl/ukraina.

fot. pexels.com

return to top