Zmiana organizacji ruchu | ŚFN KATOWICE

07.10.2021 - 11:34 aktualizacja 13.04.2022 - 10:33
Redakcja: OO
Tagi: Śląski Festiwal Nauki

Od 7 października 2021 roku w związku z 5. Śląskim Festiwalem Nauki KATOWICE i budową plenerowego miasta nauki nad Rawą na rynku w Katowicach, ulicy Teatralnej, ulicy Szkolnej, ulicy Moniuszki oraz terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

Planowane zmiany obejmują:

• 7.10–12.10.2021 – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy W. Pańki,
  • 8.10–11.10.2021 – zakaz wjazdu w ulicę W. Pańki,
  • 9.10–11.10.2021 – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy Moniuszki (na odcinku od skrzyżowania z ulica Bankową do skrzyżowania z ulicą Szkolną),
  • 9.10–11.10.2021 – wyłączenie możliwości parkowania na ulicy Teatralnej,
  • 10.10.2021 – zamknięcie dla ruchu ulicy Bankowej oraz ulicy Szkolnej (z wyjątkiem autobusów ZTM).

Postaramy się, aby wprowadzone zmiany były jak najmniej uciążliwe dla kierowców. Jednocześnie bardzo prosimy o wyrozumiałość oraz zwracanie uwagi na nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Liczymy na to, że spotkamy się wspólnie 10 października na festiwalu, aby po wyjątkowo długiej przerwie ponownie spędzić razem czas, zapoznać się z naszymi osiągnięciami badawczymi i dydaktycznymi oraz skorzystać z atrakcji kulturalnych. Ten dzień festiwalu zakończy się koncertem Artura Andrusa na scenie Doliny Rawy, ulokowanej przy Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (CINiBA) – będzie to niepowtarzalna okazja do pozytywnego rozpoczęcia roku akademickiego.

Na czas wyłączeń miejsc parkingowych zachęcamy Państwa do korzystania z parkingów udostępnianych przez Urząd Miasta Katowice między innymi na terenie Strefy Kultury (w pobliżu Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia). Jednocześnie proponujemy skorzystanie z bezpłatnego parkowania w ramach centrów przesiadkowych w Katowicach (w dzielnicach Brynów, Ligota oraz Zawodzie).

W celu zminimalizowania niedogodności związanych z parkowaniem w pobliżu kampusu Urząd Miasta Katowice udostępnił na potrzeby naszej wspólnoty parking zastępczy w Strefie Kultury w pobliżu NOSPR. Parking będzie dostępny od czwartku 7 października – będzie to wyznaczona przestrzeń z kontrolą dostępu.

grafika w formie mapy przedstawiająca zamknięte ulice oraz opisująca w jakich dniach obowiązują zakazy wjazdu i parkowania

Katowice, widok na "oko miasta"/Katowice, view of the "Oko Miasta" restaurant and club

fot. Julia Agnieszka Szymala