Apel naukowców: „World Scientists’ Warning of a Climate Emergency”

21.02.2020 - 14:03 aktualizacja 24.02.2020 - 09:50
Redakcja: OO, Sekcja Prasowa
Tagi: apel, call, climate, climate state of emergency, Earth, klimat, klimatyczny stan wyjątkowy, Ziemia

Zapraszamy do zapoznania się z polskim tłumaczeniem apelu naukowców z całego świata „World Scientists’ Warning of a Climate Emergency”, który ukazał się w czasopiśmie „BioScience” pod koniec 2019 roku. Tłumaczenie zrealizowano na zlecenie Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W apelu pojawia się stanowcze oświadczenie, że planeta Ziemia stoi w obliczu zagrożenia klimatycznego. Autorzy uważają, że jako naukowcy mają moralny obowiązek ostrzeżenia ludzkości przed zagładą. Podkreślają konieczność podjęcia szybkich, głębokich i trwałych zmian w naszym życiu. Sygnatariuszami listu jest do tej pory 12 868 naukowców ze 156 krajów, w tym 165 osób z Polski.

Tłumaczenie tekstu „World Scientists’ Warning of a Climate Emergency”

return to top