Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Aukcja charytatywna w ramach koncertu „Miasto Nauki Ukrainie”

23.03.2022 - 13:49 aktualizacja 25.03.2022 - 12:43
Redakcja: wc-a
Tagi: Ukraina, wsparcie

W ramach koncertu „Miasto Nauki Ukrainie” organizowana jest aukcja charytatywna, z której wszystkie zebrane środki zostaną przekazane na konto głównej zbiórki finansowej prowadzonej przez Uniwersytet Śląski na portalu zrzutka.pl na rzecz studentów, doktorantów i pracowników z Ukrainy oraz ich rodzin.

25 marca 2022 roku o 19.30 w auli Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (ul. Uniwersytecka 4) rozpocznie się licytacja wyjątkowych przedmiotów wystawionych przez katowickie uczelnie. Pośród nich znajdą się m.in. prace artystyczne studentów i pracowników, a także przedmioty unikatowe oraz szczególnej wartości.

Aukcja jest połączona z koncertem pianistycznym niewidomej artystki Kai Kosowskiej i wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.


Pliki do pobrania:

Dokument stanowi załącznik do zarządzenia nr 40 Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z dnia 24 marca 2022 roku.


 

Młotek aukcyjny przygotowany do uderzenia

fot. Ekaterina Bolovtsova | Pexels

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Obraz Grzegorza Hańderka

Obraz Grzegorza Hańderka – „Untitled / Bez tytułu”. Stworzony w 2022 roku obraz z serii „Pigment”.

Dr hab. Grzegorz Hańderek, prof. ASP, jest rektorem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2002 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (filia w Cieszynie), a w 2003 roku w Pracowni Wklęsłodruku ASP. W 2005 roku sfinalizował przewód doktorski, a w 2010 – przewód habilitacyjny. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora ASP, gdzie prowadzi Pracownię Interpretacji Literatury. W latach 2008–2012 dziekan Wydziału Artystycznego, a od 2012 prorektor ds. kształcenia i studentów. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 200 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Zajmuje się sztukami wizualnymi oraz grafiką artystyczną.

Prezentował będzie dr hab. Grzegorz Hańderek, prof. ASP, rektor ASP.

Akademia Wychowania Fizycznego

Plakat z autografami medalistów olimpijskich

Plakat z autografami medalistów olimpijskich z igrzysk w Tokio: Anity Włodarczyk, Justyny Święty-Ersetic, Justyny Iskrzyckiej Karola Zalewskiego i Pawła Fajdka związanych z AWF Katowice.

Prezentował będzie dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF, prorektor ds. promocji i sportu AWF.

Akademia Wychowania Fizycznego

Pałeczka sztafety 4x400 metrów kobiet z autografami

Pałeczka kobiecej szafety 4×400 metrów z autografami: Anny Kiełbasińskiej, Igi Baumgart-Witan, Justyny Święty-Ersetic, Małgorzaty Hołub-Kowalik, Natalii Kaczmarek oraz Patrycji Wyciszkiewicz.

Prezentował będzie dr hab. Arkadiusz Stanula, prof. AWF, prorektor ds. promocji i sportu AWF.

Śląski Uniwersytet Medyczny

Obraz Grzegorza Chudego

Obraz Grzegorza Chudego pt. „Wygnanie z raju”. Akwarela wykonana w 2017 roku.

Grzegorz Chudy jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego. Jego pracownia znajduje się w Nikiszowcu – zabytkowym górniczym osiedlu Katowic. Maluje głównie pejzaże Górnego Śląska, który w jego obrazach staje się mityczną krainą. Powtarzalnym motywem obrazów jest balonik latający nad wieloma miastami. Interesuje się architekturą – o sobie mówi, że jest typem mieszczucha zafascynowanego miastami, które postrzega jak żywe stworzenia, czekające, aby wydobyć z nich fragment historii do namalowania.

Prezentowała będzie prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej SUM.

Uniwersytet Ekonomiczny

Espresso z Rektor UE

Specjalne zaproszenie na spotkanie przy kawie z rektor UE prof. dr hab. Celiną Olszak, połączone ze zwiedzaniem rektoratu uczelni.

Prezentował będzie dr hab. Robert Wolny, prof. UE, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem UE.

Uniwersytet Ekonomiczny

Specjalna edycja gry Monopoly Katowice z autografem Rektor UE

Unikalny egzemplarz gry „Monopoly Katowice” z autografem rektor UE prof. dr hab. Celiny Olszak. W tej edycji gracz przenosi się do Katowic, inwestując w najlepsze obiekty na mapie miasta, kupując domy i hotele, zbierając czynsz z posiadanych nieruchomości, zajmując strategiczne miejsca na planszy. Jednym z dostępnych pól jest Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach z wizerunkiem budynku Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych (CNTI).

Prezentował będzie dr hab. Robert Wolny, prof. UE, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem UE.

Uniwersytet Śląski

Książka Olgi Tokarczuk

Unikalny uszkodzony egzemplarz książki pt. „Czuły narrator” z pisemną dedykacją Olgi Tokarczuk. W zestawie, razem z książką, zawarta jest anegdota prof. dr. hab. Ryszarda Koziołka, rektora UŚ.

Prezentował będzie prof. dr hab. Ryszard Koziołek, rektor UŚ.

Elżbieta Bieńkowska

Obraz Elżbiety Bieńkowskiej

Reprodukcja obrazu Jeana Chardin pt. „Słój z oliwkami” oraz kartka z autografem.

Reprodukcja obrazu Jeana Chardin pt. „Słój z oliwkami” (1760) autorstwa Zbigniewa Osmyckiego z 2017 roku. Do obrazu dołączona jest kartka z pozdrowieniami i autografem Elżbiety Bieńkowskiej, minister rozwoju regionalnego w latach 2007–2013, w latach 2013–2014 wiceprezes Rady Ministrów, a także minister infrastruktury i rozwoju oraz komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług w latach 2014–2019. Obecnie jest członkinią Rady Uniwersytetu Śląskiego.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Zestaw filiżanek KPRM

Przekazany przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zestaw czterech filiżanek ze spodkami (wyprodukowany przez Fabrykę Porcelana Bogucice).

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Adrian Chrobot (Ambasada RP w Waszyngtonie)

Flaga USA z Kapitolu

Unikalna flaga Stanów Zjednoczonych, która zostanie zawieszona 3 maja 2022 roku na maszcie waszyngtońskiego Kapitolu. Przedmiot został przekazany przez pierwszego sekretarza w Ambasadzie RP w Waszyngtonie dr. Adriana Chrobota.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Książka Karoliny Pasternak

Egzemplarz książki Karoliny Pasternak pt. „Holland. Biografia od nowa”. Najsłynniejsza polska reżyserka w rozmowie z autorką dzieli się szczegółami ze swojego życia, przeplatanego blaskiem sławy oraz cieniami trudności. Na kartach książki przeczytamy nie tylko o hollywoodzkiej karierze pod okiem Coppoli i dalszych sukcesach w świecie kina, ale też o trudnym dzieciństwie oraz życiu w Paryżu jako samotna matka. Licytowane wydanie jest sygnowane autografami Karoliny Pasternak i Agnieszki Holland.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Opel Kanclerz

Weekend z Corsa-e

Voucher na weekendowe wypożyczenie z salonu Opel Kanclerz samochodu elektrycznego Opel Corsa-e z możliwością przejechania do 300 km.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Gospodarstwo Rodzinne Godziński-Rolnictwo

Godziński-Rolnictwo

Dzień na żniwach – wycieczka do nowoczesnego gospodarstwa rolnego.

Godziński-Rolnictwo to firma rodzinna, zajmująca się kompleksową obsługą rolnictwa. Posiada gospodarstwo o łącznej powierzchni ok. 150 ha. Dom, a jednocześnie siedziba firmy, znajduje się w miejscowości Zadzim (woj. łódzkie, pow. poddębicki, ok. 50 km od Łodzi).

Organizatorzy zapewniają dzień pełen atrakcji – zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. W ramach voucheru będzie można poprowadzić traktor, poznać najróżniejsze maszyny rolnicze, zobaczyć, jak wygląda profesjonalny skup zbóż, wykopać ziemniaki haczką, spróbować domowych specjałów (m.in. z dereniu), skorzystać ze ścieżki sensorycznej, a także sturlać się z góry rzepaku (co jest ponoć świetną zabawą!). Zwycięzca aukcji może przyjechać sam lub zabrać ze sobą osoby towarzyszące (grupa maksymalnie 5 osób).

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Szkoła Filmowa Uniwersytetu Śląskiego

Black Sea

Książki „Black sea of Concrete” (autor: dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ).

Trzy sygnowane egzemplarze książki „Black Sea of Concrete”, która obrazuje liczącą 2782 km podróż samochodem wzdłuż ukraińskiego wybrzeża Morza Czarnego w 2008 roku. Wydana w twardej oprawie książka składa się z 76 stron zawierających 27 fotografii. Publikacja otrzymała wiele pozytywnych recenzji i nagród, m.in. Grand Prix Photography Book Now 2009 (Nowy Jork, USA).

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Adam Czech – W punkt piąty, algrafia barwna

Algrafia barwna „W punkt piąty” (autor: Adam Czech). Dzieło wykonane w technice algrafii barwnej z roku 2021 o wymiarach 44×33 cm.

Dr hab. Adam Czech, prof. UŚ uzyskał dyplom z wyróżnieniem w dawnej Katedrze Grafiki Instytutu Sztuki UŚ, gdzie następnie zrealizował przewód doktorski i habilitacyjny. Swoje prace prezentował na ok. 40 wystawach indywidualnych oraz ponad 460 zbiorowych w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. W pracy twórczej zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi technik graficznych i poligraficznych druku płaskiego oraz formami wystawienniczymi.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Adam Molenda – Porwanie Europy

Obraz „Porwanie Europy – byty subtelne” (autor: Adam Molenda). Olej na płótnie o wymiarach 100×100 cm tworzony w latach 2019–2022.

Obraz z cyklu umownie nazwanego „europejskim”. Prace tego cyklu mają pewien wymiar symboliczny, wyrażając za pomocą formy malarskiej zachodzące w naszej rzeczywistości procesy. Są tutaj powiązane z sobą: historia, aktualność, pewne wybrane reguły malarskie i osobiste odczucia. Malowanie tego rodzaju obrazów wiąże się z przekonaniem, że przestrzeń naszego życia, zarówno w aspekcie naturalnym, jak i kulturowym, to jednocześnie rzeczywistość zmagania się różnych wielowymiarowych sił, zarówno fizycznych, jak i duchowych. Nasza europejska rzeczywistość charakteryzuje się jednej strony wspólnotowością i ciągłością, a z drugiej strony podziałami, rozchodzeniem się dróg.

Dr hab. Adam Molenda, prof. UŚ jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (1992) i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1993). Doktorat (1998) i habilitację (2009) zrealizował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, również uwzględniającym kontekst przestrzenny, publikuje teksty z zakresu teorii sztuki, szczególnie dotyczące problematyki funkcji sztuki i malarstwa w świecie współczesnym oraz odniesień sztuki współczesnej do sztuki ikony. Zrealizował 25 wystaw indywidualnych, brał udział w wystawach zbiorowych i projektach artystycznych.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Andrzej Szarek – In the net

Grafika „In the net” / „W sieci” (autor: Andrzej Szarek). Dzieło stworzone w 2008 roku z użyciem techniki mieszanej – grafiki, rysunku.

Prof. dr hab. Andrzej Szarek otrzymał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1985). W 2005 roku otrzymał tytuł naukowy profesora w dziedzinie sztuki piękne. Od 2001 roku prowadzi Pracownię Rzeźby na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach a od 2007 roku wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu. Zrealizował ponad 50 wystaw indywidualnych i ponad 70 happeningów i akcji artystycznych, brał udział w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Uprawia rzeźbę, rysunek, plakat, happening.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Elżbieta Kuraj – Totem, smalt

Obraz „Totem” (autor: Elżbieta Kuraj). Wykonana w 2021 roku emalia na podłożu z blachy stalowej o wymiarach 30x30cm.

Prezentowana kompozycja jest warstwowo nakładaną emalią na blachę stalową, wypalaną w temperaturze ok. 800 st. Emalia jest tradycyjną techniką artystyczną znaną od starożytności. W Europie współczesna jej forma malarska jest uprawiana przez twórców w wielu krajach – w Polsce jest przywracana i adaptowana do sztuki współczesnej za sprawą nielicznej grupy artystów współpracujących z zagranicznymi ośrodkami, tak jak m.in. pedagodzy-malarze z Instytutu Sztuk Plastycznych w Cieszynie z czeską pracownią smaltu.

Prof. dr hab. Elżbieta Kuraj jest absolwentką katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1982 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Książki. Od 1999 roku pracuje w Uniwersytecie Śląskim na WSNE w Cieszynie, od 2012 roku jako profesor tytularny. Prowadzi pracownię malarstwa w Instytucie Sztuk Plastycznych. Twórczo zajmuje się malarstwem oraz emalią artystyczną. Swoje prace prezentowała na 64 indywidualnych wystawach, brała także udział w ok. 350 wystawach zbiorowych malarstwa i emalii artystycznej w Polsce i za granicą. Za swoją twórczość otrzymała ponad dwadzieścia nagród i wyróżnień. Była kuratorką kilkunastu wystaw międzynarodowych i polsko-czeskich.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Katarzyna Handzlik – La Vida, opus 0140

Collage z cyklu „La Vida” (autor: Katarzyna Handzlik). Druk cyfrowy z roku 2022 o wymiarach 50×70 cm.

Dr hab. Katarzyna Handzlik, prof. UŚ jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych, Wydziału Ceramiki i Szkła. Zawodowo związana z Uniwersytetem Śląskim jako profesor w Instytucie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji. Jej twórczość skupiona jest wokół działań przestrzennych, ceramiki, asamblażu oraz ready mades, ponadto zajmuje się kolażem i małą formą graficzną, w szczególności ekslibrisem. Swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą, uczestniczyła w wielu międzynarodowych prezentacjach sztuki. Laureatka nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Katarzyna Pyka – Mandala I, witraż klasyczny

Witraż klasyczny „Mandala I” i „Mandala II” z cyklu „Because of COVID-19” (autor: Katarzyna Pyka). Dwa witraże klasyczne z roku 2020 o wymiarach 31,5 x 31,5 cm.

Dr hab. Katarzyna Pyka, prof. UŚ ukończyła studia z wyróżnieniem w 2000 roku w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizując dyplom z grafiki artystycznej oraz rysunku. W 2002 roku rozpoczęła pracę w macierzystej uczelni, prowadząc pracownię rysunku, a w 2007 roku zorganizowała w Instytucie Sztuki pracownię witrażu i szkła artystycznego. W 2006 roku zrealizowała doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne, a w 2013 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie sztuk projektowych. Zajmuje się szkłem artystycznym, grafiką oraz rysunkiem. Swoje prace prezentowała na ponad dwudziestu indywidualnych wystawach oraz na ponad stu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Krzysztof Dadak – Epizod muzyczny

Obraz „Epizod muzyczny IV” (autor: Krzysztof Dadak). Wykonana w 2011 roku emalia na podłożu z blachy stalowej o wymiarach 50×50 cm.

Praca „Epizod muzyczny IV” jest częścią projektu artystycznego realizowanego w latach 2010–2016 pt. „Koncert”, w którym autor transponuje na znaki malarskie asocjacje muzyczne. Technika emalii artystycznej sięgająca swą historią sztuki starożytnego Egiptu, obecnie najczęściej jest stosowana na podłożu z blachy stalowej, szkliwionej i wypalanej w specjalnych piecach w temperaturze powyżej ośmiuset stopni. Autor zajmujący się emalią artystyczną od 12 lat wykonuje swe prace w Pracowni Emalii Artystycznej działającej w niewielkim czeskim miasteczku Frýdlant nad Ostravicí.

Dr hab. Krzysztof Dadak, prof. UŚ studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku profesora na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Dotychczasowy dorobek artystyczny w zakresie malarstwa, emalii artystycznej i rysunku prezentował na 26 wystawach indywidualnych i ponad stu wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Krzysztof Kula – Obiekt graficzny

Obiekt graficzny „Chwała Ukrainie” (autor: Krzysztof Kula) z 2022 roku o wymiarach 22×30 cm.

Prof. dr hab. Krzysztof Kula zrealizował w 1993 roku dyplom z wyróżnieniem w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. W latach 1996–2011 był kuratorem Galerii ENGRAM w Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek, a od 2009 roku realizuje projekt artystyczny Bieguny – laboratorium idei i wymiany doświadczeń. Obecnie, jako profesor tytularny, prowadzi pracownię rysunku i działań performatywnych w Instytucie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, performance. Jest autorem licznych wystaw indywidualnych oraz uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych prezentacji i wystaw zbiorowych.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Krzysztof Marek Bąk – Thanatos, opus 2079

Rysunek cyfrowy „Thanatos” z cyklu „Dialog z Malczewskim” (autor: Krzysztof Marek Bąk). Rysunek cyfrowy z 2022 roku na arkuszu o wymiarach 50×70 cm.

Dr hab. Krzysztof Marek Bąk, prof. UŚ, ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zawodowo jest związany z Uniwersytetem Śląskim – w Instytucie Sztuk Plastycznych prowadzi Pracownię Badań nad Ekslibrisem Współczesnym, a od 2019 roku jest dziekanem Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji. Pełni funkcję dyrektora artystycznego Biennale Ekslibrisu w Gliwicach. Jest autorem ponad 2000 ekslibrisów i grafik, ma w dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Za swoją twórczość uzyskał 46 nagród i wyróżnień.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Sebastian Kubica – Freedom of choice, serigrafia barwna

Serigrafia barwna „Freedom of choice” (autor: Sebastian Kubica) z 2021 roku o wymiarach 70,7×100 cm.

Dr hab. Sebastian Kubica, prof. UŚ jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie prowadzi autorską pracownię plakatu i ilustracji w Instytucie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Ponadto prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów z projektowania graficznego na uniwersytetach m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile i Chinach. Jest jurorem konkursów artystycznych w Polsce i za granicą oraz autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Za swoje prace uzyskał wiele nagród i wyróżnień. Zajmuje się projektowaniem graficznym, rysunkiem, ilustracją i grafiką artystyczną.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Łukasz Kliś – Ocalone szkicowniki, serigrafia barwnaŁukasz Kliś – Ocalone szkicowniki, serigrafia barwna

Serigrafia barwna „Ocalone szkicowniki” (autor: Łukasz Kliś) z 2021 roku o wymiarach 70,7x100cm.

Dr hab. Łukasz Kliś, prof. UŚ jest absolwentem Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (dyplom w 2000 roku). Od października 2002 roku zatrudniony w Instytucie Sztuk Plastycznych Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W roku 2005 obronił doktorat, a w 2013 roku habilitację w dyscyplinie sztuki piękne w dawnym Instytucie Sztuki. W czerwcu 2016 roku Rada Instytutu Sztuki w Cieszynie powierzyła mu funkcję dyrektora instytutu. Prowadzi zajęcia z zakresu projektowania graficznego i grafiki wydawniczej. Czynnie zajmuje się projektowaniem graficznym (projekty z zakresu grafiki edytorskiej, plakatu, znaki graficzne), zajmuje się także filozofią designu, teorią i historią designu. Jest uczestnikiem krajowych i międzynarodowych przeglądów i konkursów związanych z grafiką użytkową, stale współpracuje z Wydawnictwem Uniwersytetu Śląskiego i „Gazetą Uniwersytecką UŚ”.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Roman Maciuszkiewicz – Przystań XXXIX

Obraz „Przystań XXXI” (autor: Roman Maciuszkiewicz). Zrealizowany w 2017 roku olej na płótnie o wymiarach 50×70 cm.

Prof. dr hab. Roman Maciuszkiewicz ukończył w 1980 roku Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Jest profesorem na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się głównie malarstwem, od pewnego czasu, realizując prezentacje indywidualne, konstruuje je tematycznie zamykając prace w cykle. Obok praktyki artystycznej i dydaktycznej w kręgu jego zainteresowań jest teoria sztuki. W dorobku artystycznym ma także opowiadania, poezje, słuchowiska i scenografie – za zrealizowaną w Teatrze Śląskim do szekspirowskiego „Makbeta” otrzymał w 2007 roku doroczną Nagrodę „Złota Maska”. Zorganizował 45 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 100 pokazach zbiorowych, na których otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Maciej Linttner – Tak chyba też można, olej na płótnie

Obraz „Tak chyba też można” (autor: Maciej Linttner). Olej na płótnie,70×100 cm.

Prof. dr hab. Maciej Linttner ukończył w 1993 roku katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2003 roku jest zatrudniony w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W 2005 roku uzyskał stopień doktora, a w 2013 doktora habilitowanego w zakresie malarstwa. Obecnie pracuje w Katedrze Malarstwa na Wydziale Artystycznym.

Prezentował będzie dr hab. Grzegorz Hańderek, prof. ASP, rektor ASP.

Śląski Uniwersytet Medyczny

Barbara Ptak Fascynacje

Egzemplarz książki Barbary Ptak pt. „Moje fascynacje filmem i teatrem”. Autorka zrealizowała oprawy plastyczne do ponad dwustu przedstawień dramatycznych, oper, operetek, musicali i filmów. Jest wybitną autorką kostiumów teatralnych i filmowych – jej dziełem są kostiumy, które można oglądać m.in. w filmach „Faraon”, „Ziemia Obiecana”, „Noce i dnie” czy „Królowa Bona.

Prezentowała będzie prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej SUM.

Paweł Jabłoński

pióra polskie jabłoński

Unikalne pióro z serii „Pióra Polskie” przekazane przez Pawła Jabłońskiego – podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Manufaktura Zdrowia i Urody

Voucher na manicure hybrydowy

Voucher podarunkowy na usługę manicure ważny 2 miesiące od daty licytacji. Możliwość realizacji w salonie w Wojkowicach.

Prezentowała będzie dr Renata Jankowska, prof. UŚ.

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego

Krzysztof Pasztuła – Krzyk, akryl na płótnie

Obraz „Krzyk” (autor: Krzysztof Pasztuła). Obraz z 2016 roku wykonany techniką akrylu na płótnie o wymiarach 50×70 cm.

Dr hab. Krzysztof Pasztuła, prof. UŚ, ukończył w 1978 roku katowicki Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2001 roku związał się zawodowo z wydziałem Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W 2013 roku uzyskał tytułu doktora habilitowanego, a od 2019 jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni. Jest autorem 40 wystaw indywidualnych i uczestnik ponad 200 wystaw zbiorowych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Katarzyna Fober i Bartłomiej Polak – „Kot”, odlew w gipsie polimerowym z użyciem opiłków metalu i naturalnej rdzy

Odlew w gipsie polimerowym „Kot” (autorzy: Katarzyna Fober i Bartłomiej Polak).

Odlew w gipsie polimerowym z użyciem opiłków metalu i naturalnej rdzy o wymiarach 12x12x14 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Karolina Lefek, drzeworyty z cyklu Canis Lupus Familiaris, 100x70 cm, sygnowane

Drzeworyty z cyklu Canis Lupus Familiaris (autor: Karolina Lefek).

Sygnowane drzeworyty z cyklu Canis Lupus Familiaris o wymiarach 100×70 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Weronika Siupka – Relicta, akwaforta

Akwaforta „Relicta” (autor: Weronika Siupka).

Akwaforta z 2019 roku o wymiarach 7×10 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Jan Kukułka – Przy wyjściu (dla Franka)

Litografia „Przy wyjściu (dla Franka)” (autor: Jan Kukułka).

Litografia z 2021 roku o wymiarach 35×50 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Jan Kukułka – Mijając (zachód)

Litografia „Mijając (zachód)” (autor: Jan Kukułka).

Litografia z 2020 roku o wymiarach 35×50 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Jan Kukułka – Nad brzegiem (spokój)

Litografia „Nad brzegiem (spokój)” (autor: Jan Kukułka).

Litografia z 2021 roku o wymiarach 35×50 cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Paulina Czuchowska – Ręcznie robione naturalne mydełka

Ręcznie robione naturalne mydełka (autor: Paulina Czuchowska).

Ręcznie robione naturalne mydełka: tiramisu 110 g, kawa z miodem 60 g, 2x zielona herbata z miodem 50 g.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Natalia Kleszczewska – Artefakt

Druk cyfrowy „Artefakt” (autor: Natalia Kleszczewska).

Druk cyfrowy z 2021 roku o wymiarach 100x70cm.

Prezentował będzie Adrian Chorębała.

return to top