Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
doctoral student
Logo European City of Science 2024

(Polski) Stypendia naukowe dla doktorantów – otwarte konkursy

(Polski) OPUS 18 - nauki chemiczne - Strategia APEX w syntez(...) (Polski) OPUS 18 - nauki chemiczne - Strategia APEX w syntezie funkcjonalizowanych nanografenów z 1,4- diarylo-1,3- butadiynów oraz perylenu i jego pochodnych [...]

(Polski) Nazwa jednostki realizującej projekt: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Nazwa stanowiska: stanowisko dla doktoranta – stypendysty w dyscyplinie nauki chemiczne

Liczba stypendiów: 2

Zadania stypendysty to realizacja jednego z wątków projektu, a mianowicie: a) synteza dienów i dienofili, tj. pochodnych perylenu, acetylenu i 1,3-butadiynu; b) wykonywanie reakcji cykloaddycji oraz cykloaddycji-cykloizomeryzacji z wykorzystaniem reagentów z wątku (a) oraz reagentów handlowych; c) wykonywanie pomiarów fizykochemicznych dla reagentów i produktów; d) selekcja zsyntezowanych nanografenów do badań pre-aplikacyjnych; e) opracowywanie wyników badań, w tym udział w przygotowanou publikacji naukowych.

Badania będą prowadzone w ramach projektu NCN: “Strategia APEX w syntezie funkcjonalizowanych nanografenów z 1,4- diarylo-1,3- butadiynów oraz perylenu i jego pochodnych: nowe domino Diels-Alder cykloaddycja-cykloaromatyzacja”, UMO-2019/35/B/ST4/00115, PW-2004-103)  (tytuł i numer projektu) pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Stanisława Krompca.

Wysokość stypendium (miesięcznie): 2500 zł netto lub brutto (stypendium może być realizowane w formie stypendium naukowego dla osoby będącej już doktorantem lub jako stypendium doktoranckie)

Dokumenty należy złożyć do 15.09.2020 na adres e-mail: stanislaw.krompiec@us.edu.pl

szczegóły_projektu

(Polski) OPUS 17 - nauki fizyczne - Korelacja między ograni(...) (Polski) OPUS 17 - nauki fizyczne - Korelacja między ograniczoną rozmiarowością i odziaływaniami z powierzchnią i ich wpływ na dynamikę molekularną materiałów ograniczonych przestrzennie dwuwymiarowo

(Polski) Nazwa jednostki realizującej projekt: Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Nazwa stanowiska: stanowisko dla doktoranta – stypendysty w dyscyplinie nauki fizyczne

Doktorant będzie zaangażowany w prowadzenie badań FTIR i Ramana w układach ograniczonych przestrzennie, aby uzyskać wgląd w wewnątrzcząsteczkową dynamikę i interakcję między substratem a matrycą.

Badania będą prowadzone w ramach projektu OPUS 17 NCN: “Korelacja między ograniczoną rozmiarowością i odziaływaniami z powierzchnią i ich wpływ na dynamikę molekularną materiałów ograniczonych przestrzennie dwuwymiarowo. Czy rozmiar zastosowanego ograniczenia przestrzennego ma znaczenie?”, UMO-2019/33/B/ST3/00500 pod kierownictwem dr hab. Magdaleny Tarnackiej, prof. UŚ.

Wysokość stypendium: 3500 zł netto

Dokumenty należy złożyć do 20.09.2020 na adres e-mail: magdalena.tarnacka@us.edu.pl

szczegóły_projektu

Sorry, this entry is only available in Polish.

return to top