Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Drużyna AZS UŚ otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice

19.03.2024 - 08:50 aktualizacja 20.03.2024 - 11:40
Redakcja: OO

14 marca 2024 roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach odbyła się gala wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu za 2023 rok.

W kategorii najlepsza drużyna jednym z laureatów został zespół AZS Uniwersytetu Śląskiego. Nagroda została przyznana za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu w kategorii wiekowej U17.

Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie sportu przyznawane są od 2003 roku. To okazja, aby uhonorować zawodników za wysokie wyniki w krajowych i międzynarodowych zawodach oraz trenerów i działaczy sportowych za wkład w rozwój sportu w Katowicach. Nagrody dla sportowców przyznawane są w kategoriach: najlepszy sportowiec Katowic i sportowa nadzieja Katowic. Wręczane są również wyróżnienia dla drużyn za szczególne osiągnięcia w danej dyscyplinie.

wręczenie Nagrody Prezydenta Miasta Katowice

Na zdjęciu: Aleksander Fangor, trenerzy Kamil Pągowski, Grzegorz Witek, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 w Katowicach Aldona Skubiszewska, zawodnicy – uczniowie ZSTiO nr 2 oraz prezydent Katowic dr Marcin Krupa | fot. Sylwia Kowalewska

return to top