Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
Logo European City of Science 2024

Unibot na European Rover Challenge 2016

09.09.2016 - 15:34 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Od 10 do 13 września 2016 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbywać się będzie European Rover Challenge 2016 – turniej łazików marsjańskich, będący największym robotyczno-kosmicznym wydarzeniem w Europie skierowanym do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora new-tech oraz szerokiej publiczności. W programie wydarzenia zaplanowano zawody robotów marsjańskich, w których młodzi inżynierowie z całego świata rywalizują w konkurencjach analogicznych do zadań wykonywanych przez łaziki na powierzchni Marsa oraz pokazy naukowo-technologiczne przygotowane przez kilkudziesięciu wystawców, reprezentujących zarówno instytucje naukowe, jak i firmy czy organizacje pozarządowe.

Podczas European Rover Challenge 2016 w roli wystawcy zaprezentuje się związany z Uniwersytetem Śląskim zespół Unibot. Udział w największym wydarzeniu robotyczno-kosmicznym w Europie będzie również okazją do spotkań z konstruktorami, programistami oraz astrofizykami światowej klasy.

UNIBOT Łazik marsjański ERC 2016

Unibot. Łazik marsjański ERC 2016 

Unibot to konstrukcyjno-programistyczny projekt Uniwersyteckiego Towarzystwa Naukowego – Wszechnicy Śląskiej, Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Śląskiego. Skład zespołu tworzą wykładowcy akademiccy, członkowie kół naukowych oraz popularyzatorzy nauki, których połączyła chęć stworzenia grupy robotycznej. Członkowie Unibot to entuzjaści robotyki, którzy eksperymentują, testują, analizują, konstruują i programują.

Wydarzeniem towarzyszącym European Rover Challenge 2016 będzie między innymi debata obywatelska na temat przestrzeni kosmicznej dla Europy. W dyskusji, która odbędzie się 10 września w Rzeszowie, udział weźmie członek zespołu Unibot Mikołaj Karawacki – student fizyki technicznej i prezes Koła Naukowego Pasjonatów Informatyki działającego na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii UŚ. Debata obywatelska, w której weźmie udział jest formą konsultacji organizowanych w każdym kraju członkowskim Europejskiej Agencji Kosmicznej. Uczestnicy będą się wypowiadać na temat wpływu eksploracji przestrzeni kosmicznej i technologii kosmicznych na nasze życie i życie przyszłych pokoleń.

 

return to top