Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Brązowy medal dla futsalistów z Uniwersytetu Śląskiego

26.02.2019 - 16:39 update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Od 21 do 24 lutego 2019 roku w Opolu odbywały się rozgrywki w ramach Akademickich Mistrzostwach Polski w futsalu mężczyzn. O zwycięstwo w turnieju rywalizowało 16 najlepszych zespołów wyłonionych na przełomie stycznia i lutego w czterech półfinałach, w tym reprezentanci Uniwersytetu Śląskiego.

W trakcie mistrzostw zawodnicy śląskiej Alma Mater rozegrali 22 mecze, z czego 18 zakończyło się zwycięstwem, a tylko 4 – przegraną. Zaangażowanie, determinacja i dobra gra drużyny Uniwersytetu Śląskiego zaowocowała ostatecznie wywalczeniem brązowego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uniwersytetów. Wyżej w grupie tej uplasowały się zespoły z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Podczas turnieju reprezentacja UŚ wystąpiła w składzie: Bartosz Gruszczyński, Max Kisielov, Mateusz Tokarczyk, Daniel Kramarczyk, Daniel Wierzbicki, Dawid Hoszek, Szymon Cichecki,  Paweł Barczak,  Bartosz Jaroszek, Mateusz Lechowicz, Piotr Makowski, Przemysław Źemła, Łukasz Nierada, Max Kravets, Jakub Dolecki, Tomasz Tymiński, Bartosz Terlecki (kapitan). Trenerem drużyny jest kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu mgr Aleksander Fangor.

Drużyna Uniwersytetu Śląskiego

Zawodnicy z Uniwersytetu Śląskiego
fot. Bartosz Terlecki

return to top