Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Dzień Akademicki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie

01.06.2016 - 09:55 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

7 czerwca 2016 roku o godz. 9.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Będzinie odbędzie się I Dzień Akademicki. Celem wydarzenia jest podsumowanie współpracy liceum z uczelniami, które objęły patronatem naukowym szkołę oraz zachęcenie przyszłych absolwentów do rozwijania swoich pasji i zainteresowań na uczelniach naszego regionu poprzez prezentację oferty edukacyjnej.

Uniwersytet Śląski w Katowicach reprezentować będą: dr hab. prof. UŚ Jan Ilczuk – kierownik Zakładu Elektroceramiki i Mikromechatroniki oraz mgr Wojciech Gurdziel z Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, członkowie Koła Naukowego Informatyki stosowanej „Syntax Error” z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii, studiujący w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie oraz przedstawiciele Wydziału Nauk o Ziemi.

W trakcie zajęć panelowych prezentację pt. „Współczesne nanomateriały” przedstawi mgr Wojciech Grudziel. Będzie to opowieść o świecie otaczającym nas w codziennym życiu, a opisywanym nanowielkościami, a także o problemach, z jakimi borykamy się zaglądając w strukturę wszechświata. Podczas prezentacji słuchacze zapoznają się z krótkim rysem historycznym tej młodej dziedziny nauki, podstawowymi narzędziami niezbędnymi do tego, aby eksplorować zakamarki nanoświata oraz zagrożeniami związanymi z nanotechnologią.

 

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.pierwszeliceum.bedzin.pl.

return to top