Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Ambasador Hiszpanii z wizytą na Uniwersytecie Śląskim

14.12.2018 - 13:53, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

W piątek 14 grudnia 2018 roku z wizytą na Uniwersytecie Śląskim przebywał ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama, który spotkał się z przedstawicielami uczelni. W rektoracie uczelni gościa podjął JM Rektor UŚ prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.

W trakcie wizyty omówione zostały zagadnienia dotyczące współpracy międzynarodowej, szczególnie w zakresie nauki i szkolnictwa wyższego. W spotkaniu z ambasadorem Hiszpanii udział wzięły również Joanna Laskowska z Biura Rekrutacji Studentów Międzynarodowych oraz dr Cecylia Tatoj z Wydziału Filologicznego UŚ, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia Hispanistów (kadencja 2018–2022), a od 2005 roku – koordynatora Programu Erasmus w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego (odpowiada między innymi za współpracę z 15 uczelniami hiszpańskimi w ramach programu Erasmus+).

Wspólne zdjęcie uczestników spotkania

fot. Sekcja Prasowa UŚ

Oprócz studiów prowadzonych na Wydziale Filologicznym, Zakład Badań Iberyjskich i Latynoamerykańskich UŚ organizuje liczne spotkania tematyczne dla studentów oraz uczniów szkół podstawowych i średnich z całego regionu. Najbliższym tego typu przedsięwzięciem będzie kolejna edycja Hispanofonii, która odbędzie się 15 marca 2019 roku.

Wydarzenie to stanowić będzie okazję do zawarcia umowy o współpracy pomiędzy Instytutem Języków Romańskich i Translatoryki UŚ a Instytutem Cervantesa – największą międzynarodową jednostką odpowiedzialną za promocję i nauczanie języka i kultury hiszpańskiej.

 

return to top