Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Briefing prasowy dotyczący Nocnych Powtórek Maturalnych

18.04.2016 - 16:50, update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

19 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala nr 24) odbędzie się briefing prasowy dotyczący Nocnych Powtórek Maturalnych.

Uniwersytet Śląski Maturzystów przygotował dla tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych powtórkę najważniejszych zagadnień maturalnych – Nocne Powtórki Maturalne, które odbywać się będą od 25 do 29 kwietnia 2016 roku. Zajęcia staną się okazją do opanowania materiału z siedmiu przedmiotów. Uczestnicy powtórek poznają m.in. powody, dla których Adam Mickiewicz napisał „Dziady”, dowiedzą się, jak napisać wypracowanie z historii oraz rozwiążą najbardziej popularne i najtrudniejsze zadania z matematyki. Każdy z tematów został opracowany w oparciu o analizę arkuszy maturalnych, które są udostępniane także na Facebooku: „Nie śpię, bo odliczam dni do matury”.

Absolwenci Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów w zeszłym roku szkolnym osiągnęli o 25% wyższe wyniki od średniej krajowej. W poprzednim roku szkolnym w powtórkach i warsztatach organizowanych na Uniwersytecie Śląskim wzięło udział 1445 maturzystów. Zapisy na „Nocne Powtórki Maturalne” trwają do 22 kwietnia na stronie: http://maturzysta.us.edu.pl.

Zdjęcie uczestników briefingu prasowego

return to top