Go to main content

University of Silesia in Katowice

 • Polski
 • English
Logo European City of Science 2024

Doświadczaj. Studiuj! Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

31.05.2019 - 14:34, update 06.11.2019 - 00:50
Editors: admin

Do 10 lipca 2019 roku trwa rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim. Uczelnia w roku akademickim 2019/2020 przygotowała bogatą ofertę edukacyjną, która umożliwi studentom nie tylko rozwijanie pasji i zainteresowań, lecz także odnalezienie się na rynku pracy. Kandydaci mogą wybierać spośród wielu kierunków i specjalności z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, technicznych oraz sztuki, a na osoby o zainteresowaniach wykraczających poza tradycyjne ramy kształcenia czekają indywidualne studia międzydziedzinowe. Studenci będą mieli również możliwość rozwijania swoich zainteresowań w licznych kołach naukowych, stowarzyszeniach, organizacjach studenckich czy mediach akademickich. Uniwersytet Śląski prowadzi studia w czterech miastach województwa śląskiego: Katowicach, Chorzowie, Sosnowcu i Cieszynie.
 

U-kierunkuj się!

Studentka, stoi na drabinie, sięga po książkę

Z myślą o kandydatach Uniwersytet Śląski udostępnił internetowy quiz „U-kierunkuj się”. Osoby zainteresowanie podjęciem studiów na Uniwersytecie Śląskim mogą odpowiedzieć na kilkanaście pytań, aby następnie otrzymać listę wyselekcjonowanych kierunków. Aplikacja, która dostępna jest na stronie: www.ukierunkujsie.us.edu.pl, ma charakter wyłącznie poglądowy.
 

IRK – logowanie od 3 czerwca 2019 roku

Internetowa Rejestracja Kandydatów (IRK) na studia w roku akademickim 2019/2020, która obejmuje prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie, rozpocznie się 3 czerwca 2019 roku o godz. 12.00. Rejestracja podstawowa prowadzona będzie do 10 lipca do godz. 23.59. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronach:

Grafika promujaca rekrutację na rok akademicki 2019/2020, hasło: Doświadczaj. Studiuj!
 

Nowości edukacyjne

Uniwersytet Śląski rozszerza ofertę edukacyjną, uruchamiając co roku nowe kierunki i specjalności odpowiadające na potrzeby rynku pracy i oczekiwania pracodawców, a także stwarzające możliwości rozwoju zainteresowań uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów.

Wśród nowych kierunków w tym roku dostępne będą:

 • logopedia – studia I stopnia stacjonarne,
 • polityki miejskie i doradztwo publiczne – stacjonarne oraz niestacjonarne studia II stopnia,
 • pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – stacjonarne oraz niestacjonarne studia jednolite magisterskie,
 • pedagogika specjalna – stacjonarne oraz niestacjonarne studia jednolite magisterskie,
 • International Business Law and Arbitration – studia II stopnia stacjonarne, studia w języku angielskim,
 • creative managment in new media – studia II stopnia stacjonarne, studia w języku angielskim (nabór zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego).
   

W ofercie edukacyjnej znalazły się również nowe specjalności:

 • filologia romańska, specjalność: język francuski od podstaw z programem  tłumaczeniowym i językiem specjalistycznym – studia I stopnia stacjonarne,
 • pedagogika osób niepełnosprawnych, specjalność: surdopedagogika i edukacja plastyczna – studia II stopnia stacjonarne,
 • filozofia, specjalność: filozofia nowych mediów i komunikacji – stacjonarne oraz niestacjonarne studia I stopnia,
 • filozofia, specjalność: studia filozoficzne – studia II stopnia stacjonarne,
 • pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią, specjalność: surdopedagogika z arteterapią – studia II stopnia niestacjonarne.
   

Ponadto powstaną nowe formy studiów: kognitywistyka prowadzona będzie również na poziomie stacjonarnych i niestacjonarnych studiów II stopnia, a kierunek mikro- i nanotechnologia – na poziomie studiów I stopnia.

Pracownia laboratoryjna, student przy mikroskopie

 

Fanpage Rekrutacja UŚ

Z myślą o przyszłych studentach Uniwersytet Śląski uruchomił w 2015 roku fanpage Rekrutacja UŚ na Facebooku, gdzie można znaleźć bieżące informacje na temat rekrutacji oraz zadawać pytania.
 

Punkt informacyjny dla kandydatów

Kandydaci, którzy mają pytania związane z rekrutacją, mogą odwiedzić punkt informacyjny zlokalizowany w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10) – czynny od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Osobom mającym problem z rejestracją w systemie IRK pracownicy Działu Kształcenia oferować będą pomoc oraz otwarty dostęp do stanowisk komputerowych.
 

Studentki siedzące na schodach
 

return to top