Go to main content

University of Silesia in Katowice

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Dziecko chore we współczesnym świecie”

17.11.2016 - 16:20, update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Od 5 do 6 grudnia 2016 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbywać się będzie II Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt. „Dziecko chore we współczesnym świecie”, zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe Psychologów. Celem wydarzenia jest zapoznanie uczestników z tematyką chorób dziecięcych. Konferencja została objęta honorowym patronatem dyrektora Instytutu Psychologii dr. hab. Zbigniewa Spendla.

W ramach pierwszego dnia konferencji przewidziano cykl wykładów dotyczących specyfiki pracy z dziećmi chorymi somatycznie, jak również z zaburzeniami psychicznymi z perspektywy psychologów, psychoterapeutów, pedagogów, lekarzy oraz rodziców. Obrady otworzy dr Agnieszka Pasztak-Opiłka z Zakładu Psychologii Zdrowia i Jakości Życia, która wygłosi wykład inauguracyjny nt. „Psychologicznych konsekwencji otyłości i hiperandrogenizmu w grupie nastolatek z zespołem policystycznych jajników”. Wśród prelegentów znalazł się m.in. mgr Mikołaj Cugowski z Zakładu Psychologii Klinicznej i Sądowej z prezentacją nt. „Obciążenia i choroby dziecka w kontekście konfliktu rozwodowego i rywalizacji rodzicielskiej o powierzenie władzy”.

W programie drugiego dnia konferencji przewidziano cztery sesje warsztatowe skierowane do osób chcących nabyć praktyczne umiejętności m.in. w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pomocy osobom z zespołem Downa czy terapeutycznej pracy z chorym dzieckiem. Potwierdzenie udziału w warsztatach należy przesyłać drogą elektroniczną na adres e-mail: sknpus@gmail.com. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje dostępne są na Facebooku.

Program konferencji (plik pdf)

Plakat konferencji

return to top