Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Juwenalia Śląskie 2019

10.05.2019 - 12:02, update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Juwenalia Śląskie to coroczne święto studentów, organizowane w porozumieniu samorządów studenckich śląskich uczelni, które rozpoczyna się tradycyjnym korowodem i przekazaniem studentom kluczy do bram miasta. Stałymi punktami programu są również liczne koncerty plenerowe i imprezy klubowe. Każdego roku w wydarzeniach według szacunków organizatorów bierze udział ok. 50 tysięcy uczestników.

Korowód studencki

Korowód studentów. Fot. Sekcja Prasowa UŚ

Tegoroczne juwenalia odbywać się będą od 21 do 25 maja, a zainauguruje je barwny korowód, który wyruszy z Uniwersytetu Ekonomicznego i przemaszeruje ulicami: 1 Maja, Warszawską oraz Korfantego, by dotrzeć na plac przy pomniku Powstańców Śląskich, gdzie odbędzie się oficjalne przekazanie kluczy do bram miasta. W wydarzeniu tym udział weźmie prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek.

Przekazanie kluczy do bram miasta

Przekazanie kluczy do bram miasta. Fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Pierwszy dzień zakończy się karaoke w klubie Rajzefiber, a drugiego dnia studenci bawić się będą na imprezie w katowickim klubie Spiż. Kolejne dni natomiast upłyną pod znakiem koncertów plenerowych stanowiących podróż po różnych gatunkach muzycznych. W Katowickim Parku Leśnym wystąpią między innymi: Stachursky, Strachy na Lachy, Słoń, Kamp!, Bokka oraz Bracia Figo Fagot.

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie: juwenaliaslaskie.pl.

return to top