Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

„Klimatyczne fakty i mity”. Spotkanie z dr. Marcinem Popkiewiczem

13.02.2019 - 15:48, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

„ISM daje głos” to nowa inicjatywa Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ pomyślana jako cykl spotkań z nietuzinkowymi osobowościami polskiej kultury: literatury, sztuk pięknych, dziennikarstwa czy NGO. Pierwszą, otwierającą cykl prelekcję wygłosił w grudniu 2018 roku reportażysta i fotoreporter Filip Springer.

Gościem kolejnego spotkania będzie dr Marcin Popkiewicz – analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, autor takich publikacji, jak: „Świat na rozdrożu”, „Rewolucja energetyczna. Ale po co?” oraz najnowszej – „Nauka o klimacie”, redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl.

Podczas prelekcji, która odbędzie się 26 lutego 2019 roku o godz. 17.30 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej, poruszone zostaną zagadnienia dotyczące zmian klimatycznych. Globalne ocieplenie to temat niezwykle ważny, wywołujący emocje i ożywione dyskusje. Wokół niego narasta też wiele mitów. Wykład przybliży temat procesów sterujących klimatem, jego zmian w przeszłości naszej planety oraz zachodzących pod wpływem aktywności człowieka.

Spotkania z cyklu „ISM daje głos” są otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Plakat promujący spotkanie z dr. Marcinem Popkiewiczem

return to top