Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Konferencja pt. „Languages & Emotions”

14.03.2016 - 16:55, update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Od 2 do 4 kwietnia 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać będzie się konferencja pt. „Languages & Emotions” dotycząca emocjonalnych zaburzeń mowy, dwujęzyczności nienatywnej, a także wielojęzyczności i emocji. Wydarzenie jest współorganizowane m.in. przez Wydział Filologiczny oraz Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

Pierwszego dnia uczestnicy będą dyskutować na temat mutyzmu wybiórczego. Pierwszy raz w Polsce wystąpią szkoleniowcy, terapeuci z Wielkiej Brytanii: Alison Wintgens i Lucy Nathanson, specjalizujące się w mutyzmie, zaburzeniach lękowych, blokadach mowy o podłożu psychologicznym.

Zaplanowano również spotkanie z osobami dorosłymi, które pokonały emocjonalne bloki mowy (mutyzm, jąkanie), a także porównanie skuteczności różnych terapii. Drugiego dnia konferencji, poświęconego całościowemu ujęciu tematu dwujęzyczności nienatywnej, odbędą się: panel naukowy połączony z panelem dyskusyjnym oraz kiermasz książek, pomagających w nauce języków. Prof. Jean-Marc Dewaele z Birkbeck College (Uniwersytet w Londynie),  przedstawi temat wielojęzyczności i emocji. Trzeci dzień obejmować będzie spotkania naukowe, dotyczące wielojęzyczności i emocji, ich wzajemnego oddziaływania i przenikania, zaburzeń wynikających z relacji języki–emocje, warunków gwarantujących prawidłowy rozwój językowy u osób dwu i wielojęzycznych. Konferencję zakończy wykład i dyskusja z prof. dr. hab. Jerzym Vetulanim.

 

Rejestracja prowadzona jest za pośrednictwem strony: www.nnbproject.eu/languages-emotions/rejestracja.

Patronat honorowy nad konferencją objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego
prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś i prezydent Katowic Marcin Krupa.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: www.nnbproject.eu/about oraz www.facebook.com/events/1090116287685840.

Konferencję organizują: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet w Neuchâtel, Miasto Katowice. 

Nagrane rozmowy z ekspertami promujące konferencję pt. „Languages & Emotions” znaleźć można na kanale YouTube.

logo Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach             logo Uniwersytetu w Neuchâtel          Logo miasta Katowic

return to top