Go to main content

University of Silesia in Katowice

Kongres Oświaty Katowice 2016

02.09.2016 - 12:05, update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

21 września 2016 r. o godz. 9.40 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się Kongres Oświaty, organizowany przez Uniwersytet Śląski oraz Miasto Katowice. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem „Szkoła Mistrzów”. Wykład inauguracyjny pt. „Mózgi, kamienie i klawiatura, czyli o zmianie w szkole mistrzów” wygłosi dr Marek Kaczmarzyk.

Głównym celem Kongresu jest stworzenie platformy wymiany poglądów, pomysłów i idei dla szerokiego grona osób zainteresowanych procesami edukacyjnymi – nauczycieli, psychologów i pedagogów, a także dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół wszystkich szczebli. Organizatorzy stawiają sobie za zadanie poszerzanie wiedzy na temat nowoczesnych metod kształcenia i innowacji w edukacji, upowszechnienia rozwiązań służących skutecznej realizacji zadań szkół i placówek, w szczególności przez promowanie przykładów dobrych praktyk, a także integrację środowiska pedagogicznego. 

Inaugurację Kongresu poprzedzi briefing prasowy, który odbędzie się 21 września o godz. 9.00 w sali Rady Wydziału Prawa i Administracji (Katowice, ul. Bankowa 11b). 

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Miasta Katowic.

Formularz zgłoszeniowy

Szczegółowe informacje i program dostępne są na stronie: www.kokatowice.us.edu.pl.

Plakat promujący Kongres Oświaty 2016

return to top