Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
Logo European City of Science 2024

Kurs językowo-adaptacyjny dla studentów programu im. Stefana Banacha

30.08.2016 - 15:09, update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Już po raz czwarty w Szkole Języka i Kultury Polskiej UŚ przeprowadzony zostanie miesięczny kurs językowo-adaptacyjny dla studentów programu im. Stefana Banacha. Kurs rozpocznie się 1 września i potrwa do 30 września 2016 roku. Inauguracja odbędzie się 2 września o godz. 10.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, pl. Sejmu Śląskiego 1). Wykład inauguracyjny pt. „Językoznawca jak archeolog, czyli dziedzictwo ukryte w języku” wygłosi dr hab. prof. UŚ Magdalena Pastuchowa.

 

Zdjęcie z ubiegłorocznego kursu językowo-adaptacyjny dla studentów programu im. Stefana Banacha

Studenci, którzy od października rozpoczną studia na polskich uczelniach, wezmą udział w wykładach i seminariach wprowadzających i poszerzających wiedzę o Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem komunikacji w różnych sytuacjach życia codziennego. Stypendyści zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi roli Polski w Unii Europejskiej, stosunków polityczno-gospodarczych naszego kraju i sytuacji ekonomicznej, świadomości społecznej Polaków, historii Polski – z uwzględnieniem historii najnowszej oraz tendencji rozwojowych, geografii naszego kraju z elementami realioznawczymi oraz przemian we współczesnej polszczyźnie. Studenci będą mieli także okazję uczestniczyć w konwersatoriach i zajęciach praktycznych, których tematyką będą polskie tradycje.

Bogactwo polskiej kultury poznają w czasie zorganizowanych wyjazdów naukowo-dydaktycznych, m.in. do Krakowa, Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, zwiedzą zabytkowe dzielnice górnicze Nikiszowiec i Giszowiec, będą mieli także okazję zobaczyć przykłady współczesnej architektury (budynki: Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej, Muzeum Śląskiego, Międzynarodowego Centrum Kongresowego wraz z wieżą wyciągową szybu kopalnianego oraz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia).

Kurs współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. 

Znak graficzny programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP

return to top