Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
Logo European City of Science 2024

Laureaci czwartej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” oraz Absolwent Honorowy UŚ

01.12.2016 - 12:09, update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

30 listopada 2016 r. podczas uroczystości wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom Uniwersytetu Śląskiego odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników czwartej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” oraz uhonorowanie Absolwenta Honorowego US i wręczenie nagród. Do 29 listopada na stronie internetowej „Gazety Wyborczej” odbywało się głosowanie, w wyniku którego został wyłoniony Absolwent Roku.

O tytuł „Absolwenta z Pasją” roku 2016 ubiegali się: Anna Bagniewska, Gabriela Bazan, Aleksandra Janduła-Jendrzok, Radosław Matysek, Patrycja Mucha, Barbara Rosiek, Lucyna Smykowska-Karaś oraz Maciej Stanek.  

Laureatką ósmego miejsca została Barbara Rosiek, która uzyskała 36 głosów. Laureatka otrzymała zaproszenie dla dwóch osób do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, podwójne zaproszenie na spektakl „Niedziela w Parku z Georgiem” w Teatrze Rozrywki, który odbędzie się 9 grudnia 2016 r. oraz podwójne zaproszenie na operę „Traviata”, która odbędzie się 5 lutego 2017 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu. Laureatem siódmego miejsca został Radosław Matysek, który uzyskał 64 głosy. Laureat otrzymał zaproszenie dla dwóch osób do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, podwójne zaproszenie na spektakl „Niedziela w Parku z Georgiem” w Teatrze Rozrywki, który odbędzie się 9 grudnia 2016 r. oraz podwójne zaproszenie na operę „Cyganeria”, która odbędzie się 28 stycznia 2017 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu. Laureatką szóstego miejsca została Patrycja Mucha, która uzyskała 105 głosów. Laureatka otrzymała zaproszenie dla dwóch osób na recital mistrzowski w wykonaniu Kwartetu Polskiego Deutsche Oper Berlin, który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku w sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podwójne zaproszenie na operę „Cyganeria”, która odbędzie się 7 stycznia 2017 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu oraz zaproszenie dla dwóch osób do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Laureatką piątego miejsca została Lucyna Smykowska-Karaś, która uzyskała 139 głosów. Laureatka otrzymała zaproszenie dla dwóch osób na recital mistrzowski w wykonaniu Kwartetu Polskiego Deutsche Oper Berlin, który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku w sali kameralnej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podwójne zaproszenie na operę „Zemsta nietoperza”, która odbędzie się 21 stycznia 2017 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu, „Filmową encyklopedię powstań śląskich” oraz zaproszenie dla dwóch osób do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Laureatką czwartego miejsca została Aleksandra Janduła-Jendrzok, która uzyskała 171 głosów. Laureatka otrzymała zaproszenie dla dwóch osób na recital mistrzowski Erica Lu, który odbędzie się 14 stycznia 2017 roku w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podwójne zaproszenie na koncert Doroty Osińskiej w Teatrze Małym w Tychach 15 stycznia 2017 r ., „Śląski Almanach Powstańczy” oraz zaproszenie dla dwóch osób do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Laureatką trzeciego miejsca została Anna Bagniewska, która uzyskała 583. Laureatka otrzymała płytę Wojciecha Killara „Magnificat Victoria” od Filharmonii Śląskiej im. Henryka Góreckiego w Katowicach, podwójne zaproszenie na spektakl „Sztuka mięsa” w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach na Scenie w Galerii, który odbędzie się 3 grudnia2016 r., podwójne zaproszenie na koncert Doroty Osińskiej w Teatrze Małym w Tychach 15 stycznia 2017 r., publikację „Powstaniec Śląski. Barwa i znak” od Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Laureatem drugiego miejsca został Maciej Stanek, który uzyskał 7465 głosów. Laureat otrzymał zaproszenie dla dwóch osób na koncert pod dyrekcją Giancarlo Guerrero, który odbędzie się 2 lutego 2017 roku w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podwójne zaproszenie na spektakl „Antygona w Nowym Jorku” w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, który odbędzie się 11.12.2016 r., podwójne zaproszenie na spektakl „Wo-man w pomidorach" Polskiego Teatru Tańca w Teatrze Małym w Tychach, który odbędzie się 16 grudnia 2016 r., power bank, publikację Józefa Krzyka „Wojna papierowa. Powstania śląskie 1919-1921” od Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Zwycięzcą czwartej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” Uniwersytetu Śląskiego została Gabriela Bazan, która uzyskała 8019 głosów.

Zwyciężczyni otrzymała statuetkę wykonaną przez dr hab. Katarzynę Pykę z Wydziału Artystycznego UŚ, elegancką torbę na laptopa, podwójne zaproszenie na kolację do Dworku pod Lipami w Katowicach, podwójne zaproszenie na koncert w Mediatece w Tychach, podwójne zaproszenie na operę „Cyganeria” G. Pucciniego, która odbędzie się 11 grudnia 2016 r. w Operze Śląskiej w Bytomiu, zaproszenie dla dwóch osób na koncert pod dyrekcją Giancarlo Guerrero, który odbędzie się 2 lutego 2017 roku w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, podwójne zaproszenie na koncert Wieczór mistrzów: Indjic & Brahms, który odbędzie się 2 grudnia 2016 roku w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Góreckiego w Katowicach, podwójne zaproszenie na spektakl „Ożenek” w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach, który odbędzie się 29.12.2016 r., podwójne zaproszenie na spektakl „Wo-man w pomidorach" Polskiego Teatru Tańca w Teatrze Małym w Tychach, który odbędzie się 16 grudnia 2016 r., power bank, publikację „Leksykon mitów, symboli i bohaterów Górnego Śląska XIX i XX wieku” od Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Ponadto wszystkim „Absolwentom z Pasją” wręczono upominki uniwersyteckie, w skład których weszły: kalendarz trójdzielny Uniwersytetu Śląskiego, notes, długopis, wizytownik, elegancka przypinka, pen drive, płyta „Inspiration” Wojciecha Golca oraz kubek z śląskim hasłem „Je żeś USia”, oznaczającym „Jesteś u siebie”, którego koncepcja i projekt kubka powstały w ramach zajęć w Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

W trakcie uroczystości uhonorowano również Absolwenta Honorowego Uniwersytetu Śląskiego – Jacka Jędrzejowskiego, absolwenta fizyki na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Śląskiego, prezesa spółki i3D, która 10 lat temu była pierwszą firmą działającą na rynku wirtualnej rzeczywistości. Projekty realizowane przez i3D wielokrotnie zyskiwały uznanie w Polsce i zagranicą. Nominowany w 2011 przez firmę doradczą Ernst & Young do tytułu Przedsiębiorca Roku. Magazyn Brief, w lutym 2012 roku, docenił jego zaangażowanie w tworzeniu i3D plasując jego osobę na 7 miejscu rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”.  Za innowacyjną działalność Jacek Jędrzejowski otrzymał w 2013 roku nagrodę prezydenta miasta Gliwice „Gliwicki Lew”. i3D realizuje wysokiej jakości projekty dla klientów w Polsce i na świecie, dostarczając wyjątkowych wrażeń opartych o rozwiązania wirtualnej rzeczywistości. Jacek Jędrzejowski ma na swoim koncie liczne sukcesy z zakresu wdrażania projektów badawczo-rozwojowych oraz pozyskiwania funduszy z programów unijnych na rozwój innowacyjnych produktów i rozwiązań. Pielęgnuje współpracę ze środowiskiem akademickim, m.in. ze swoją Alma Mater, poprzez realizację wspólnych przedsięwzięć. Jacek Jędrzejowski otrzymał mozaikę witrażową autorstwa Agaty Kokotek, studentki Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Absolwent Honorowy Uniwersytetu Śląskiego – Jacek Jędrzejowski

 

return to top