Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
Logo European City of Science 2024

Otwarcie wielofunkcyjnej strefy aktywności w kampusie chorzowskim

14.06.2019 - 18:14, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Skwer z boiskiem do gry w piłkę nożną i koszykówkę, urządzenia fitness do ćwiczeń, a także elementy placu zabaw, małej architektury oraz zieleńce – tak wygląda wielofunkcyjna strefa aktywności w chorzowskim kampusie Uniwersytetu Śląskiego. Budowa placu zabaw i siłowni zewnętrznej to wspólne przedsięwzięcie uczelni i Urzędu Miasta w Chorzowie.

Rok temu Uniwersytet Śląski otrzymał dotację na zagospodarowanie części terenu i utworzenie wielofunkcyjnego skweru, służącego zarówno studentom, pracownikom, jak i mieszkańcom miasta. Prace nad realizacją tego projektu dobiegły końca, w czerwcu 2019 roku strefa umożliwiająca spędzanie czasu w formie aktywnej oraz rekreacyjno-wypoczynkowej zostanie oddana do użytku. Jej otwarcie zaplanowano na 17 czerwca (teren chorzowskiego kampusu przy ul. 75 Pułku Piechoty 1a). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00.

Projekt zagospodarowania przestrzeni przygotowała pracownia SLAS Architekci z Katowic. Strefa została zaprojektowana z myślą o atrakcyjności dla użytkowników z każdej grupy wiekowej, a także osób z niepełnosprawnościami. Nowoczesna przestrzeń ma być miejscem spotkań, w którym różnorodność atrakcji pozwala na spędzanie czasu w interesujący sposób.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 1 065 145,13 zł. Projekt został dofinansowany między innymi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z Programu Rozwoju Ponadlokalnej Infrastruktury Sportowej – Pilotaż Edycja 2017.

Makieta strefy aktywności

Makieta wielofunkcyjnej strefy aktywności
fot. Sekcja Prasowa UŚ

return to top