Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Pierwsze w Polsce seminarium „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

15.02.2016 - 17:15, update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

1 marca 2016 roku o godz. 11.00 w auli nr 5 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b) odbędzie się seminarium inaugurujące moduł „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” w ramach Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Po inauguracji zaplanowane są comiesięczne seminaria skierowane do studentów, zainteresowanych rozwijaniem kompetencji  w zakresie wiedzy o rynku finansowym oraz umiejętności podejmowania optymalnych decyzji w zakresie oszczędzania oraz inwestowania. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę. 

Seminarium poprzedzi konferencja prasowa, która odbędzie się o godz. 10.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, sala 29). W spotkaniu z mediami udział wezmą przedstawiciele: Uniwersytetu Śląskiego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Fundacji GPW, Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Związku Banków Polskich.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie prowadzony jest na 122 polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Śląskim. Program realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Formuła programu oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i nauczycieli akademickich i koordynatorów NZB. Obecnie realizowane są cztery moduły tematyczne: „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”, „Narzędzia e-gospodarki”, „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka”, „Nowy wymiar bankowości spółdzielczej”.

Film: wypowiedź prezesa Związku Banków Polskich
Krzysztofa Pietraszkiewicza

Partnerami programu są: Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Info Monitor, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja GPW, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Polska Izba Ubezpieczeń, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Krajowa Izba Rozliczeniowa. 

Film: na temat istotności oszczędzania oraz inwestowania
mówi dr Urszula Wiśniewska,
dyrektor Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem

 

Szczegółowe informacje na temat programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem dostępne są na stronach: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem.

Program inauguracji (pdf) 

Plakat promujący seminarium "Oszczędzanie i inwestowanie"


„studiadlaodmiany.pl” - „Pierwsze w Polsce seminarium »Oszczędzanie oraz inwestowanie...«” (16.02.2016).

„silesiaspace.pl” - „Pierwsze w Polsce seminarium »Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe«” (16.02.2016).

„goniec-gornoslaski.pl” - „Jak oszczędzać, jak inwestować, by godnie żyć” (01.03.2016).

„alebank.pl” - „Nowoczesne Zarządzanie Biznesem na Uniwersytecie Śląskim uruchomiło projekt „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”” (03.03.2016).

return to top