Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Spotkanie autorskie z Darkiem Foksem

16.03.2018 - 17:40, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

W środę 21 marca 2018 roku o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach rozpocznie się spotkanie z Darkiem Foksem – jednym z najciekawszych współczesnych pisarzy, autorem kilkunastu zbiorów wierszy (m.in. „Wiersze o fryzjerach”, „Sonet drogi”, „Rozmowy z głuchym psem”, „Tablet Taty”, „Kronsztad”), kilku książek prozatorskich (m.in. „Orcio”, „Wielkanoc z tygrysem”, „Co robi łączniczka”, „Historia kina polskiego”), redaktorem dziełu prozy w miesięczniku „Twórczość”. Jego książki wielokrotnie nominowane były do najważniejszych nagród i wyróżnień literackich w kraju: Nagrody  Literackiej „Nike”, Nagrody Literackiej Gdynia, Paszportu „Polityki”. Darek Foks jest laureatem głównej nagrody Konkursu na Brulion Poetycki (1993), Nagrody im. Natalii Gall (1999), Nagrody TVP Kultura (2006). W 2014 roku jego twórczość uhonorowana została najważniejszą nagrodą poetycką w kraju – Wrocławską Nagrodą Poetycką „Silesius”.

Rozmowę z pisarzem przeprowadzi zastępca dyrektora Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego dr hab. Grzegorz Olszański.

Ulotka z wierszami Darka Foksa (pdf, 38,3 kB)

plakat promujący spotkanie autorskie z Darkiem Foksem w ramach cyklu "Seryjni poeci", zawiera datę i miejsce wydarzenia oraz okładkę książki "Kronsztad"


Fot.: Biuro Literackie

return to top