W środę 21 marca 2018 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”. Jest to zarazem dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego. W programie tegorocznego spotkania zaplanowano 5 wykładów, 20 warsztatów dla uczniów, zajęcia w laboratorium psychologicznym oraz 3 certyfikowane szkolenia dla nauczycieli.
Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie mechanizmy kierują nami w dokonywaniu życiowych wyborów i jak można nad nimi pracować, co przeszkadza w uczeniu, jak zachowuje się człowiek w skrajnych warunkach, a także co o nas mówi nasz profil społecznościowy i jak ważne jest świadome korzystanie z sieci. Podczas warsztatów uczniowie będą mogli przekonać się, że muzykoterapia może być efektywną formą samorozwoju, a świat bajek, opowieści i metafor może pomóc w odkrywaniu własnych predyspozycji, mocnych stron i kreatywności. Nie zabraknie również tematów związanych ze światem kryminologii, kryminalistyki i resocjalizacji.
Dla nauczycieli przygotowano szkolenia z zakresu wykorzystania narzędzi cyfrowych w edukacji, na temat stresu i koncepcji Self-Reg (samoregulacji) w odniesieniu do dzieci, młodzieży i pracy nauczyciela, a także roli muzyki w edukacji wczesnoszkolnej.
Wydarzenie będzie nie tylko okazją do zapoznania się z ofertą edukacją Uniwersytetu Śląskiego, ale również udziału w grze terenowej pozwalającej uczniom poznać życie studenckie oraz zakamarki Wydziału Pedagogiki i Psychologii.
Program spotkań [pdf, 250,7 kB]
Zapisy trwają do 9 marca lub do wyczerpania limitu miejsc. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie: goo.gl/forms/O4Ou1ucV2UcyyER83.
„Spotkanie z nauką i życiem studenckim” patronatem honorowym objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk.