Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Wernisaż wystawy pt. „Bajki Robotów”

18.04.2018 - 09:11, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Instytut Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie jest organizatorem konkursu na małą formę graficzną pt. „Bajki Robotów” adresowanego do twórców w wieku od 14 do 30 lat. Temat konkursu inspirowany jest twórczością polskiego pisarza, filozofa i futurologa Stanisława Lema. „Bajki robotów” jego autorstwa to groteskowo-baśniowe opowiadania, w których bohaterami i narratorami są roboty. Myślą przewodnią małych form graficznych jest zatem świat futurystyczno-kosmicznej technologii.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie młodych artystów, wymiana doświadczeń oraz możliwość konfrontacji osiągnięć graficznych twórców reprezentujących polskie i zagraniczne środowiska artystyczne. Prezentujący prace konkursowe wernisaż wystawy rozpocznie się 25 kwietnia 2018 roku o godz. 13.30 w Galerii 36,6 na Wydziale Artystycznym UŚ jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowemu Triennale Grafiki w Cieszynie.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk oraz dziekan Wydziału Artystycznego prof. dr hab. Małgorzata Łuszczak. Szczegółowe informacje oraz lista laureatów dostępne są na stronie: www.triennial.us.edu.pl.

Plakat promujący wernisaż wystawy pt. „Bajki Robotów” w tonacji granatowym. Grafika współczesna abstrakcyjna

return to top