Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Wizyta przedstawicieli Ambasady Kanady

18.02.2019 - 18:55, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

26 lutego 2019 roku gośćmi Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Grota Roweckiego 5) byli JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon oraz doradca ds. politycznych i społecznych Jeremy Wallace.

W spotkaniu udział wzięli dziekan Wydziału Filologicznego prof. zw. dr hab. Krzysztof Jarosz i prodziekan ds. studentów i kształcenia dr hab. Jolanta Latkowska, a także pracownicy Wydziału Filologicznego i organizatorzy ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Kanadzie dla szkół ponadgimnazjalnych „Discover Canada”. 

Ambasador Kanady i przedstawiciele Wydziału Filologicznego UŚ

Przedstawiciele Ambasady Kanady oraz Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego 
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Wizyta połączona była z półfinałem VI edycji Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada”, którego organizatorami są Centrum Studiów Kanadyjskich i Zakład Studiów Amerykańskich i Kanadyjskich Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im Karola Miarki w Żorach.  

JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon wygłosiła dwa wykłady. Pierwszy adresowany był do półfinalistów konkursu i ich nauczycieli, drugi – dedykowany studentom Wydziału Filologicznego. Ponadto w programie zaplanowano spotkanie doradcy ds. politycznych i społecznych Jeremy’ego Wallace’a ze studentami specjalności amerykanistyka dla komunikacji międzykulturowej i dyplomacji.

Wykład JE Ambasador Kanady

JE Ambasador Kanady w Polsce Leslie Scanlon podczas prelekcji
fot. Sekcja Prasowa UŚ

Szczegółowe informacje na temat Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada” dostępne są na stronie: http://mt-oka.pl.

return to top