Go to main content

University of Silesia in Katowice

Wykłady mistrzowskie w kwietniu

09.04.2018 - 15:11, update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

W kwietniu 2018 roku cykl otwartych wykładów mistrzowskich poprowadzą:

  • dr hab. Dagmara Drzazga – dziennikarka i reżyser, od wielu lat związana z oddziałem TVP w Katowicach oraz z Wydziałem Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ,
  • dr Grzegorz Odoj – etnolog i antropolog kultury, pracownik Zakładu Teorii i Studiów Antropologicznych UŚ,
  • a także informatyk i programista dr inż. Roman Simiński z Zakładu Systemów Informatycznych UŚ.

 

Prelekcje dr hab. Dagmary Drzazgi to filmowe odkrywanie Śląska. Bohaterami poszczególnych spotkań będą twórcy – zarówno uznani i rozpoznawalni na świecie reżyserzy, jak i młode pokolenie, które dopiero uczy się (lub uczyło się) sztuki opowiadania obrazem.

Dr Grzegorz Odoj zabierze uczestników w świat refleksji antropologicznej. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu problemowi, który zostanie przedstawiony z kilku punktów widzenia. Prelekcje dotyczyć będą m.in. stereotypów i uprzedzeń kulturowych, społeczeństwa masowej konsumpcji czy „animal symbolicum”.

Z kolei wykłady dr. Romana Simińskiego to opowiadania o świecie za pomocą metody zero-jedynkowej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się: czy programowanie może być wspaniałą przygodą, czym są chmury obliczeniowe, jakie są metody konstruktywnego wykorzystania dużych zbiorów danych, a także czy komputery są od nas inteligentniejsze.

Szczegółowe informacje na temat wykładów mistrzowskich oraz formularze rejestracyjne dostępne są na stronie: www.mistrzowskie.us.edu.pl.

Wykłady mistrzowskie – prelegenci

 

return to top