Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

XIV Węgiel Film Festival

05.04.2017 - 15:14, update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Przez dwa dni, 6 i 7 kwietnia 2017 roku, w Katowicach odbywać będzie się XIV Węgiel Film Festival, wydarzenie organizowane przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Główną ideą festiwalu jest prezentacja dokonań młodych twórców z polskich i zagranicznych wyższych szkół filmowych.

Podczas przeglądu zaprezentowane zostaną filmy oraz animacje z całego świata, jury wybierze najlepsze produkcje w kategoriach: film, animacja, reżyseria, obraz oraz muzyka oryginalna. Festiwalowa publiczność również będzie miała wpływ na wyniki konkursu, najlepszy zadaniem widzów film otrzyma nagrodę publiczności.

W programie tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano również panel dyskusyjny, którego tematem będzie „Trzydziestka a pełny metraż. Jak debiutować w Polsce?”. W drugi dzień festiwalu odbędą się Dni otwarte Wydziału Radia i Telewizji, podczas których kandydaci na studia będą mogli skonsultować swoje prace fotograficzne z dr. hab. Adamem Sikorą, dr. hab. Ryszardem Czernowem, dr. hab. Januszem Musiałem oraz Tomaszem Woźniczką.

Węgiel Film Festival odbywać będzie się w Kinie Kosmos (Katowice, ul. Sokolska 6). Szczegółowe informacje na temat festiwalu oraz jego program dostępne są na stronach: www.wegielfestiwal.us.edu.pl oraz www.facebook.com/WegielFestival.

return to top