Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
Logo European City of Science 2024

XXVII letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej

10.07.2017 - 10:59, update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

Od 1 do 28 sierpnia 2017 roku w Cieszynie odbywać się będzie XXVII letnia szkoła języka, literatury i kultury polskiej, której organizatorem jest Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego. Jej celem jest doskonalenie znajomości języka polskiego zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami studentów. Dzięki licznym zajęciom uczestnicy letniej szkoły będą mieli szansę sprawdzenia i ulepszenia swojej wiedzy językowej w praktyczny sposób. W tegorocznej edycji wydarzenia weźmie udział około 200 obcokrajowców z ponad 30 krajów z całego świata.

Grupa studentów zagranicznych z flagami

fot. Roman Łuszczka  

Uczestnicy letniej szkoły będą mieli okazję zapoznać się z polskimi tradycjami i zwyczajami, zwiedzić Polskę, nawiązać nowe przyjaźnie i spędzić niezapomniane chwile w międzynarodowym towarzystwie. Specjalnie dla studentów letniej szkoły przygotowano wiele atrakcyjnych spotkań oraz ciekawych wydarzeń kulturalnych i artystycznych (takich jak: koncerty, wieczory poezji, studencki spektakl teatralny i Turniej Tłumaczy). Będą mieli okazję poznać najwybitniejszych specjalistów z różnych dziedzin – wykładowców, badaczy, artystów, polityków, dziennikarzy, którzy zaprezentują polską naukę w ciekawy i nieszablonowy sposób.

Punktem kulminacyjnym tradycyjnie będzie odbywające się 15 sierpnia Międzynarodowe Dyktando z Języka Polskiego, w czasie którego uczestnicy będą walczyć o tytuł Cudzoziemskiego Mistrza Języka Polskiego i bezpłatny udział w kolejnej edycji letniej szkoły. Tego samego dnia po południu w centrum Cieszyna studenci zaprezentują swoje kraje podczas Wieczoru Narodów.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Szkoły Języka i Kultury Polskiej.


Napisali o tym:

return to top