Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Festiwal „Święto Herbaty”

29.06.2016 - 15:20 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Od 2 do 3 lipca 2016 roku na Wzgórzu Zamkowym w Cieszynie odbywać będzie się festiwal „Święto Herbaty”, w czasie którego będzie możliwość wzięcia udziału w warsztatach (ceramika, rękodzieło, joga, taniec), koncertach, prezentacjach, pokazach filmowych i wykładach dotyczących ekologii i kultury. Uczestnicy będą mieli okazję degustacji herbat z różnych części świata oraz zapoznania się z ceremonią jej parzenia.

W trakcie festiwalu odbędą się warsztaty „Vege-ceramika”, prowadzone przez Weronikę Świerczynę, Adrianę Czyżę i Annę Polowy – studentki edukacji artystycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. W ramach warsztatów zostaną wykonane czarki i zostanie zaprezentowana technika „saggar”, polegająca na barwieniu form ceramicznych barwnikami pochodzenia naturalnego, takimi jak kapusta, żur czy pomidory. Zapisy prowadzone będą w trakcie festiwalu.

Festiwal organizowany jest m.in. przez organizacje pozarządowe z Cieszyna i Czeskiego Cieszyna. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.swietoherbaty.pl.

Plakat zapowiadający wydarzenie

return to top