Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Inauguracja nowego modułu Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem na Uniwersytecie Śląskim

01.03.2016 - 18:00 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

W ramach jednego z największych projektów edukacyjnych o tematyce finansowej w Polsce – Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem (NZB) studenci Uniwersytetu Śląskiego mogą rozwijać umiejętności podejmowania optymalnych decyzji w zakresie oszczędzania i długoterminowego inwestowania. 1 marca 2016 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się inauguracja nowego modułu Programu NZB – „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”. Po inauguracji zaplanowane są comiesięczne seminaria skierowane do studentów, zainteresowanych rozwijaniem kompetencji  w zakresie wiedzy o rynku finansowym. Uczestnicy wszystkich spotkań otrzymają certyfikaty, potwierdzające nabytą wiedzę.
 

Wykład inaugurujący na temat stanu polskiej bankowości wygłosił prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie prowadzony jest na 122 polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Śląskim. Program realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Formuła programu oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i nauczycieli akademickich i koordynatorów NZB. Obecnie realizowane są cztery moduły tematyczne: „Zarządzanie ryzykiem finansowym w biznesie i życiu osobistym”, „Narzędzia e-gospodarki”, „Ubezpieczenia społeczne niezbędne w prowadzeniu firmy i codziennym życiu każdego człowieka”, „Nowy wymiar bankowości spółdzielczej”.

 

Zdjęcie uczestników inauguracji nowego modułu Programu Nowoczesne Zarządzeni Biznesem

Partnerami programu są: Związek Banków Polskich, Biuro Informacji Kredytowej, BIG Info Monitor, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja GPW, Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych, Polska Izba Ubezpieczeń, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Spółdzielcza Grupa Bankowa, Krajowa Izba Rozliczeniowa.

Szczegółowe informacje na temat programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem dostępne są na stronach: www.nzb.pl oraz www.facebook.com/NowoczesneZarzadzanieBiznesem.

Fotorelacja 

return to top