Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

IV Dni Dostępności Cyfrowej

13.09.2018 - 11:49 update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Dni Dostępności Cyfrowej to cyklicznie organizowane wydarzenie, którego celem jest propagowanie oraz przybliżanie tematyki włączenia cyfrowego i społecznego poprzez wdrażanie międzynarodowych standardów WCAG 2.0. Tematem tegorocznej edycji będzie „Włączenie cyfrowe i dostępność do świata kultury i sztuki”. Trzydniowe spotkanie odbywać będzie się od 26 do 28 września 2018 roku w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach (ul. Teatralna 4).

Program IV Dni Dostępności Cyfrowej obejmuje seminarium (26 września) oraz szkolenia (27 i 28 września). W części seminaryjnej uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat: dostępności budynku Centrum Dydaktyczno-Naukowego Neofilologii Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu, standardów dostępności do świata kultury i sztuki, społecznego wymiaru digitalizacji dziedzictwa kulturowego, wdrażania audiodeskrypcji w treściach multimedialnych, sposobach dostępu do napisów oraz dostępności stron internetowych dla osób z niepełnosprawnościami.

Natomiast podczas warsztatów (zajęcia odpłatne) przedstawione zostaną zasady tworzenia dostępnych treści na stronach internetowych zgodnie z Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0 zalecanych przez Konsorcjum W3C. Uczestnicy poznają sposoby przygotowania treści materiałów reklamowych, a także imprez kulturowych i miejsc wydarzeń w sposób umożliwiający dostęp każdemu uczestnikowi ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb osób z dysfunkcjami.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia jest dr Izabela Mrochen – adiunkt w Zakładzie Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki w Instytucie Języków Romańskich i Translatoryki UŚ. Współorganizatorem tegorocznych Dni Dostępności Cyfrowej jest Regionalny Instytut Kultury w Katowicach.

Więcej na stronie Dni Dostępności Cyfrowej: www.unicat.us.edu.pl.

Szczegółowe informacje:

 

Plakat promujący projekt "Dostępność Budynku Neofilologii UŚ w Sosnowcu'. Infografika: budynek Wydziału Filologicznego UŚ w Sosnowcu na ekranie telefonu

return to top