Go to main content

University of Silesia in Katowice

Kolejna wizyta dr Anny Watoły w Kenii

13.04.2016 - 09:01 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

Dr Anna Watoła z Katedry Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w kwietniu 2016 roku wróciła z kolejnej wyprawy do Kenii. Od 23 marca przebywała w szkole w Bambolulu (w dzielnicy Mombasy), gdzie poznała kilku nauczycieli, którzy realizują zadania w ramach kolejnego etapu jej badań naukowych. Jeden z nich, Isaac Wekesa, otrzymał podarowany z Polski laptop, który będzie wykorzystywany do pracy dydaktycznej. Uczniowie natomiast dostali przybory szkolne, środki czystości oraz dwa rowery.

Tym razem najważniejszym elementem wizyty były spotkania z wykładowcami dwóch kenijskich uniwersytetów. Przedstawicielem Kenyatta University z Nairobi był dr John Ndiritu. Z kolei Pwani University in Kilifi Kenya z Mombasy reprezentowali dr Stephen Muoki Joshua i dr Francis Wokabi. We wtorek 29 marca odbyło się spotkanie, na którym omówiono obszary współpracy naukowej, w którym udział wzięli prof. Muniru Tsanuo, Ph.D – Deputy Vice Chancellor (Research&Extension), prof. Mwakio Tole – Deputy Vice-Chancellor (Administration, Finance and Planning), prof. Mohammed S.Rajab – Vice Chancellor.

Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas wyprawy do Kenii   Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas jej wizyty w Kenii   Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas jej pobytu w Kenii. Na zdjęciu jest ona i grupa uczniów   Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas jej pobytu w Kenii. Na zdjęciu jest ona wraz z dwoma mężczyznami

Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas jej pobytu w Kenii   Zdjęcie dr Anny Watoły zrobione podczas jej pobytu w Kenii.

return to top