Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Konferencja naukowa pt. „Wędrówka, podróż, migracja w języku i kulturze”

17.10.2016 - 11:29 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

Od 19 do 21 października 2016 roku w Wiśle odbywać się będzie konferencja naukowa pt. „Wędrówka, podróż, migracja w języku i kulturze”, która jest wspólną inicjatywą Zakładu Historii Języka Polskiego oraz Zakładu Lingwistyki Tekstu i Dyskursu Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej Uniwersytetu Śląskiego.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się przede wszystkim zagadnienia skoncentrowane wokół podróży, przemieszczania się, migrowania. Problematyka zostanie zaprezentowana w zróżnicowanych ujęciach: od lingwistycznych, przez literaturoznawcze, po kulturoznawcze, stając się okazją do skonfrontowania różnorodnych spojrzeń specjalistów reprezentujących ośrodki akademickie w całej Polsce.

W programie wydarzenia zaplanowano również koncert tria akordeonowego Symetrio „Zasłyszane w drodze”, na który składać się będą utwory nawiązujące do tematyki konferencji, a także wizytę w Muzeum Beskidzkim w Wiśle, gdzie uczestnicy spotkania będą mogli wysłuchać prelekcji badaczki folkloru Małgorzaty Kiereś.

Program konferencji (plik pdf)

return to top