Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie

17.05.2016 - 13:10 update 05.11.2019 - 11:19
Editors: admin

22 maja 2016 roku o godz. 11.00 w Katowickim Parku Leśnym (obok lotniska Muchowiec) rozpocznie się Leśny Piknik Rodzinny – Ekoodpowiedzialnie, organizowany przez Wydział Kształtowania Środowiska UM Katowice.

Leśny Piknik Rodzinny to spotkanie dla każdego. Dla najmłodszych przygotowano eksperymenty i pokazy naukowe. Podczas pikniku będzie można dowiedzieć się, jak zrobić baterię z cytryny, zobaczyć, jak nas widzi słońce, rozróżniać tropy zwierząt i sadzić rośliny. Będzie można też zobaczyć turbiny wodne i wiatrowe oraz urządzenia dbające o porządek w mieście. W wydarzeniu wezmą udział leśnicy, pracownicy Zieleni Miejskiej, Wydziału Kształtowania Środowiska, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Katowickiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej, katowickiej Straży Miejskiej, Katowickich Wodociągów, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Katowicach, KZK GOP, artyści, naukowcy, nauczyciele, uczniowie oraz społecznicy, którzy będą mówić o ekologii i o tym, w jaki sposób dbać o przyrodę.

Uniwersytet Śląski jest partnerem wydarzenia.

Z okazji Pikniku zostanie uruchomiona linia autobusu S1. Odjazdy co 20 minut z przystanku przy ulicy Mickiewicza w Katowicach. Inne przystanki dla autobusu to „Dworzec” oraz przy ulicy Jagiellońskiej i Francuskiej.

return to top