Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Marszałek Województwa Śląskiego dofinansuje Podyplomowe Studia z Wiedzy o Regionie

27.02.2019 - 19:12 update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Marszałek Województwa Śląskiego potwierdził dofinansowanie dla nauczycieli, którzy zdecydują się podjąć naukę w kolejnej edycji dwusemestralnych, interdyscyplinarnych Podyplomowych Studiów z Wiedzy o Regionie.

Studia adresowane są do osób w sposób szczególny zainteresowanych Śląskiem i województwem śląskim. Ich absolwenci zostaną wyposażeni w umiejętności stosowania efektywnych i atrakcyjnych metod i form kształcenia nabytych podczas zajęć o charakterze akademickim, a także podczas zajęć terenowych; podczas zajęć warsztatowych w ważnych na Śląsku miejscach słuchacze przeprowadzą ćwiczenia, które wykorzystają w pracy z uczniami, zwiedzą miasta i bezpośrednio poznają osoby, które stanowią źródło wiedzy o regionie. Staną się zatem doskonale przygotowani do pełnienia roli lidera edukacji regionalnej (tworzenie autorskich klas regionalnych, programów regionalnych i innych form edukacyjnych związanych z wiedzą o Śląsku). Nabór potrwa do 12 marca 2019 roku. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. O dofinansowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.fil.us.edu.pl/studia-podyplomowe/podyplomowe-studia-z-wiedzy-o-regionie.

uczestnicy II edycji Podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie

Fot. archiwum Wydziału Filologicznego UŚ

return to top