Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Nabór do Off Science, czyli Przeglądu Garażowych Wynalazków

12.10.2017 - 11:03 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Do 10 listopada 2017 roku trwa nabór wniosków do Off Science, czyli Przeglądu Garażowych Wynalazków – organizowanego w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 konkursu naukowego mającego na celu rozwijanie zainteresowania wynalazczością i promowanie indywidualnych postaw proinnowacyjnych wśród mieszkańców Śląska. Przedsięwzięcie adresowane jest do wynalazców-amatorów projektujących poprawiające jakość codziennego życia urządzenia i rozwiązania. Premiowane będą zatem przede wszystkim rozwiązania praktyczne.

Opis zgłaszanej pracy – wynalazku lub innowacyjnego rozwiązania użytkowego – musi być przesłany w języku polskim i zawierać maksymalnie 1500 znaków oraz, opcjonalnie, załączniki ze zwięzłą dokumentacją graficzną, filmową lub dźwiękową.

Autorzy najciekawszych wynalazków i rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły na Śląskim Festiwalu Nauki 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 1 i 2 grudnia. Każdy z odwiedzających w tych dniach MCK będzie mógł wskazać w głosowaniu, która idea zrobiła na nim największe wrażenie. Plebiscyt potrwa przez obydwa festiwalowe dni, a zwycięzca przeglądu wyłoniony zostanie na zakończenie festiwalu.

Organizatorami Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: www.slaskifestiwalnauki.pl oraz na Facebooku.

plakat promujący Off Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków zawierający logo organizatorów i daty festiwalu oraz naukowca w cylindrze siedzącego w kucki i patrzącego na wynalazek

 

return to top