Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim

11.04.2017 - 10:04 update 05.11.2019 - 11:18
Editors: admin

11 kwietnia 2017 roku w Akademickim Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie odbędzie się Noc Naukowców – wydarzenie popularyzujące naukę przygotowane przez Uniwersytet Śląski. Program spotkania obejmuje liczne wykłady, warsztaty i pokazy, które poprowadzą pracownicy naukowi uczelni oraz studenci z kół naukowych.

Noc Naukowców rozpocznie się prezentacją Uniwersytetu Śląskiego, uczniowie będą mieli okazję między innymi zapoznać się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2017/2018 i zasadami rekrutacji na studia. Spotkania z nauką trwać będą od godz. 18.00 do 22.00. Uczestnicy będą mogli zobaczyć pokaz ratownictwa medycznego, a także izolacji drożdży i warzenia piwa, poznać podobieństwa gwary kajkawskiej i gwary śląskiej, dowiedzieć się, jak zacząć tworzyć bestseller, czym jest zjawisko styropianizacji i co wspólnego mają Gadający Kot Tom i Melania Trump. W programie przewidziano prelekcje z zakresu nauk ścisłych dotyczące np. oscylacyjnych przemian barwnych (fraktali), a także z zakresu prawa, np. „Proces karny Jezusa Chrystusa, czyli za jakie przestępstwo został skazany?” czy „Mity w prawie autorskim”. Podczas spotkania będzie można również porozmawiać na temat domowych hodowli zwierząt.

Program Nocy Naukowców (pdf)

Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie tworzą Gimnazjum Dwujęzyczne oraz Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Liceum współprowadzone jest przez Uniwersytet Śląski.

 

return to top