Go to main content

University of Silesia in Katowice

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 – wolontariat

24.10.2017 - 13:45 update 05.11.2019 - 11:11
Editors: admin

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 to największe w regionie wydarzenie popularnonaukowe organizowane już po raz drugi przez śląskie uczelnie oraz Miasto Katowice. Na program tegorocznego święta nauki złożą się różnorodne pokazy, intrygujące eksperymenty, prezentacje, wystawy, stoiska tematyczne i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy.

Uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, czym zajmują się badacze ze śląskich uczelni. Swoje dokonania i pasje przedstawiają również studenci i doktoranci.

W organizację ubiegłorocznego wydarzenia włączyło się prawie 500 pracowników i studentów Uniwersytetu Śląskiego, a sam festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Uczestniczyło w nim ponad 10 tys. osób.

Grafika zachęcająca do zostania wolontariuszem podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017

Przygotowanie tak dużej imprezy naukowej nie może się obyć bez wsparcia wolontariuszy. Organizatorzy tegorocznej edycji poszukują osób, które włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia. Możliwe formy zaangażowania:

  • 30 listopada 2017 r. – pomoc techniczna w organizacji przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach,
  • 1 i 2 grudnia 2017 r. – pomoc w realizacji wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
     

Strefy działań wolontariuszy:

  • hala festiwalowa – miejsce, gdzie odbywać się będą wykłady, seminaria, pokazy, eksperymenty, tutaj zlokalizowane będą również stoiska tematyczne,
  • strefy dodatkowe – warsztaty, wykłady, Esport Point, centra nauki i Off Science;
  • biuro festiwalowe – miejsce przygotowań do festiwalu oraz punkt informacyjny dla uczestników, partnerów oraz mediów.

 

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 listopada drogą elektroniczną, formularz dostępny na stronie internetowej: docs.google.com/forms

return to top