Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English

Studentka oraz Doktorantka Roku

22.06.2018 - 09:52 update 05.11.2019 - 11:17
Editors: admin

Wyróżniający się studenci, doktoranci oraz słuchacze Uniwersytetu Śląskiego uhonorowani zostali podczas tegorocznej gali wręczenia wyróżnień JM Rektora UŚ. W trakcie uroczystości, która odbyła się 21 czerwca 2018 r. w Kinoteatrze Rialto, ogłoszono również wyniku plebiscytu na Studenta i Doktoranta Roku.

Głosowanie odbywało się za pośrednictwem systemu USOS. Spośród wszystkich laureatów X edycji konkursu społeczność akademicka wybrała osoby, które ze względu na swoją działalność bądź osiągnięcia zasłużyły na szczególne wyróżnienie.

Studentką Roku została Martyna Gwóźdź z Wydziału Prawa i Administracji UŚ, natomiast tytuł Doktorantki Roku został przyznany Dorocie Lipińskiej z Wydziału Filologicznego UŚ.

Martyna Gwóźdź – Studentka Roku 2018

Martyna Gwóźdź – Studentka Roku 2018
fot. Sekcja Prasowa UŚ 

Martyna Gwóźdź jest studentką IV roku prawa, ukończyła również dziennikarstwo i komunikację społeczną na Wydziale Nauk Społecznych (w 2017 roku). Od 2016 roku pełni funkcję redaktor naczelnej Magazynu Studentów Uniwersytetu Śląskiego „Suplement”, współpracuje także z telewizją internetową UŚ, w której w latach 2015–2016 realizowała autorski program „Czy wiesz, że” promujący naukę i czytelnictwo. Koordynowała działania w ramach organizacji dwóch edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, w 2017 roku nominowana do tytułu „Absolwent z Pasją”.

Dorota Lipińska jest doktorantką III roku językoznawstwa na Wydziale Filologicznym UŚ, autorką 18 publikacji naukowych, w tym artykułów w czasopismach oraz rozdziałów w monografiach. Wystąpiła na 5 konferencjach zagranicznych, 13 konferencjach międzynarodowych organizowanych w Polsce oraz 3 ogólnopolskich. Współorganizowała takie spotkania naukowe, jak „LISLAC – Language and Cognition” oraz „Languages and Emotions” (w latach 2013–2018). Jest członkiem towarzystw naukowych, przez cztery lata pełniła także funkcję radnej Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca. 

W imieniu laureatki nagrodę odebrała przedstawicielka Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych UŚ. 

Wyróżnieni przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego – zdjęcie grupowe

Wyróżnieni przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

fot. Sekcja Prasowa UŚ 

return to top